Liga Mistrzów. Kontuzjowany Robert Lewandowski nie dokończył meczu w Porto

Polski napastnik po ostrym wślizgu rywala opuścił boisko już po pół godzinie gry, wyraźnie kulejąc. Barcelona pokonała jednak Porto 1:0, a pierwsze diagnozy wskazują, że uraz Lewandowskiego nie jest poważny.

Publikacja: 04.10.2023 23:34

Robert Lewandowski zszedł z boiska w 34. minucie

Była 22. minuta meczu, gdy David Carmo zaatakował Lewandowskiego wślizgiem i przewrócił go na murawę. Angielski sędzia Anthony Taylor nie odgwizdał nawet faulu, choć sytuacja wyglądała groźnie, a Polak potrzebował pomocy lekarzy.

Lewandowski próbował wrócić do gry, pozostał na boisku jeszcze przez kilka minut, ale ból był zbyt duży i poprosił o zmianę. Siedząc już na ławce, okładał kostkę lodem.

Co stało się Lewandowskiemu

Wygląda na to, że skończy się jedynie na strachu. Jak informuje kataloński dziennik "Mundo Deportivo" pierwsze badania wykazały tylko stłuczenie i być może Polak będzie gotowy do gry już w najbliższą niedzielę, gdy Barca zmierzy się na wyjeździe z Granadą. Dzień później zaczyna się zgrupowanie kadry przed meczami eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi (12 października) i Mołdawią (trzy dni później). Nowy selekcjoner Michał Probierz powołania ma ogłosić w czwartek.

Lewandowskiego zmienił Ferran Torres i to właśnie on dał Barcelonie pod koniec pierwszej połowy prowadzenie i - jak się później okazało - kolejne trzy punkty w Lidze Mistrzów.

Porto domagało się w ostatnim kwadransie rzutu karnego, ale po obejrzeniu powtórek arbiter nie przyznał jedenastki za zagranie ręką. To miał być najtrudniejszy mecz Katalończyków w fazie grupowej i był, ale zdołali odnieść drugie zwycięstwo. Podobnie jak inny z faworytów, broniący trofeum Manchester City, który wygrał w Lipsku 3:1.

Newcastle - PSG: kto wygrał derby Bliskiego Wchodu

Po 20 latach Liga Mistrzów wróciła do Newcastle i był to powrót z przytupem, zakończony zwycięstwem 4:1 nad Paris Saint-Germain. W derbach klubów sponsorowanych przez szejków z Arabii Saudyjskiej i Kataru jest więc 1:0 dla tych pierwszych.

Liga Mistrzów
2. kolejka

Grupa E
Atletico Madryt - Feyenoord Rotterdam 3:2

(A. Morata 12 i 47, A. Griezmann 45+4 - M. Hermoso 7-sam., D. Hancko 34)

Celtic Glasgow - Lazio Rzym 1:2
(K. Furuhashi 12 - M. Vecino 29, Pedro 90+5)

Grupa F
Borussia Dortmund - Milan 0:0

Newcastle - Paris Saint-Germain 4:1
(M. Almiron 17, D. Burn 39, S. Longstaff 50, F. Schaer 90+1 - L. Hernandez 56)

Grupa G
RB Lipsk - Manchester City 1:3

(L. Openda 48 - P. Foden 25, J. Alvarez 84, J. Doku 90+2)

Crvena Zvezda Belgrad - Young Boys Berno 2:2
(C. Ndiaye 35, O. Bukari 88 - F. Ugrinić 48, C. Itten 61-z karnego)

Grupa H
Royal Antwerp - Szachtar Donieck 2:3
(A. Muja 3, M. Balikwisha 33 - D. Sikan 48 i 76, J. Rakicki 71)

Porto - Barcelona 0:1
(F. Torres 45+1)

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
Newcastle United - PSG w Lidze Mistrzów: Arabskie derby na północy Anglii
Polskie drużyny w europejskich pucharach. Legia znów chce zaskoczyć, Raków z rywalem w zasięgu