Przemysław Frankowski daje zwycięstwo RC Lens

Lens wygrało 1:0 z Auxerre w meczu 19. kolejki francuskiej Ligue 1. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 59. minucie z rzutu karnego Przemysław Frankowski - pisze Onet.

Publikacja: 15.01.2023 07:45

Przemysław Frankowski

Dzięki wygranej Lens powróciło na drugie miejsce w tabeli i traci tylko trzy punkty do prowadzącego PSG. Paryżanie nie rozegrali jednak jeszcze swojego meczu w 19. kolejce.

Mimo iż goście, drużyna Auxerre, bronią się w tym sezonie przed spadkiem, Lens długo nie mogło sforsować obrony rywali. Najgroźniej pod bramką Benoita Costila - jak pisze Onet - było po dośrodkowaniach Frankowskiego ze stałych fragmentów gry.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 59. minucie. W polu karnym sfaulowany został Massadio Haidara, a "jedenastkę" wykorzystał skrzydłowy reprezentacji Polski. Bramkarz wyczuł wprawdzie intencje Polaka, ale nie zdołał odbić jego uderzenia.

Goście, od 69. minuty, grali w dziesiątkę - czerwoną kartkę obejrzał wówczas Souleyman Toure.

Cały mecz na ławce rezerwowych Lens przesiedział Łukasz Poręba. Adam Buksa, trzeci Polak w drużynie Lens, znajduje się poza kadrą z powodu kontuzji.