82-letni Pele trafił do szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo 29 listopada przez powikłania związane z rakiem okrężnicy, który lekarze zdiagnozowali u niego rok wcześniej. Były piłkarz przechodzi intensywną chemioterapię, a na początku miesiąca wykryto u niego zakażenie COVID-19, co także odbiło się na stanie zdrowia Brazylijczyka.

Lekarze informacje o stanie Pelego przekazują oszczędnie. Kilka dni temu szpital oświadczył jedynie, że były piłkarz „wymagał większej opieki związanej z dysfunkcjami nerek i serca, bo jego choroba onkologiczna postępuje”.

Czytaj więcej

Pele trafił do szpitala w związku z chorobą nowotworową

Brytyjski „Guardian” podaje, że przez ostatni tydzień z Brazylijczykiem były córki Flavia i Kely, a przed świętami dołączył do nich syn Edinho. Obie pokazały w mediach społecznościowych zdjęcie. Kely przytula na nim ojca, a Flavia leży śpi na kanapie. „Wciąż tu jesteśmy. Walczymy z wiarą” - piszą. Edinho podzielił się zdjęciem, na którym trzyma tatę za rękę.

Ostatni wpis Pelego na Instagramie pochodzi sprzed tygodnia. Były wybitny piłkarz miał wówczas pogratulować Leo Messiemu pierwszego w karierze złota mistrzostw świata i podkreślić, że „oglądanie takiego spektaklu było prawdziwym darem”.