Ekstraklasa. Klęska Legii w Częstochowie. Lider w kryzysie

Prowadzące w tabeli Ekstraklasy Wisła Płock i Legia Warszawa w 9. kolejce solidarnie przegrały swoje mecze.

Publikacja: 11.09.2022 22:51

Po tym, jak płocczanie przegrali w Radomiu 0:2, w mediach społecznościowych pojawiają się opinie, że Wisła z Rafałem Wolskim i bez to dwie zupełnie różne drużyny. Najlepszy zawodnik lipca w Ekstraklasie został przez Komisję Ligi zawieszony na cztery mecze. To skutek jego zachowania w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze, gdy umyślnie nadepnął leżącego Erika Janżę.

Po znakomitym początku Wisła nie wygrała żadnego z ostatnich trzech meczów. Na początku września dogoniła ją w tabeli Legia, a teraz dołączyła do tej dwójki Pogoń Szczecin. Wystarczył jej do tego remis na własnym stadionie z Lechem Poznań, wyrwany zresztą rywalom w ostatniej chwili - po skutecznie wykonanym przez Kamila Drygasa rzucie karnym w 99. minucie spotkania.

Szansy na objęcie samotnego prowadzenia w tabeli nie wykorzystała Legia. Zespół Kostji Runjaicia przegrał w Częstochowie z Rakowem aż 0:4, przy czym do 80. minuty gospodarze mieli na koncie tylko jedną bramkę. Końcówka była w wykonaniu wicemistrzów Polski piorunująca - strzelili trzy gole i dalej nie mieli litości dla rywali, bo w doliczonym czasie trafili do siatki po raz piąty, ale po konsultacji z VAR sędzia tej bramki nie uznał.

PKO BP Ekstraklasa
9. kolejka

Warta Poznań -  Zagłębie Lubin 2:2 (Grzesik 28, Zreľák 71 - Doležal 33, Adamski 67)
Widzew Łódź - Cracovia 2:0 (Kun 4, Hanousek 53-karny)
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1 (Expósito 71, Stec 90-samobójcza - Janasik 29-samobójcza)
Radomiak - Wisła Płock 2:0 (Rzeźniczak 19-samobójcza, Alves 49)
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 3:3 (Janža 17, Krawczyk 42-karny, Jensen 90 - Jensen 5-samobójcza, Wilczek 14, Kądzior 49)
Miedź Legnica - Korona Kielce 2:2 (Henríquez 30, 80-karny - Łukowski 53, Petrow 83)
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 2:2 (Kowalczyk 8, Drygas 90-karny - Ishak 20, Skóraś 48)
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 4:0 (Ivi López 30-karny, Nowak 79, 90, Piasecki 90)

W poniedziałek mecz Jagiellonia Białystok - Stal Mielec.

Prowadząca w ekstraklasowej tabeli trójka ma po 17 punktów. Raków traci do niej już tylko 1 punkt.