Ekstraklasa. Pierwsza porażka Wisły, pierwsze zwycięstwo Lecha

Lider z Płocka przegrał w Łodzi z Widzewem 1:2, ale wciąż prowadzi w tabeli. Mistrz z Poznania pokonał Piasta 1:0 i odbił się od dna.

Publikacja: 28.08.2022 20:09

Passę Wisły Płock (w białej koszulce Aleksander Pawlak) przerwał w sobotę beniaminek z Łodzi.

Wystarczyło siedem kolejek, by w lidze nie ostała się ani jedna niepokonana drużyna. Najdzielniej trzymała się Wisła, ale jej serię przerwał w sobotę beniaminek z Łodzi.

Porażka lidera najbardziej ucieszyła Legię, która po wygranej 1:0 w Mielcu traci do pierwszego miejsca już tylko dwa punkty. I Pogoń, która po zwycięstwie 3:0 nad Zagłębiem jest punkt za Legią, ale ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Rakowem (w najbliższą środę w Częstochowie).

Piłkarze Lecha wystawili cierpliwość swoich kibiców na próbę. Na pierwsze ligowe zwycięstwo czekali półtora miesiąca. Trzy dni po awansie do Ligi Konferencji pokonali Piasta. Jedyną bramkę, po uderzeniu z dystansu, zdobył sprowadzony latem Portugalczyk Afonso Sousa.

Czy to początek mozolnej wspinaczki mistrzów Polski, przekonamy się już w środę. Jeśli wygrają w Gdańsku z zamykającą tabelę Lechią, wydostaną się ze strefy spadkowej.

PKO BP Ekstraklasa
7. kolejka

Górnik - Jagiellonia 1:1 (E. Janza 89 - J. Imaz 45+3)
Stal - Legia 0:1 (Carlitos 74)
Radomiak - Korona 0:2 (B. Śpiączka 35, D. Błanik 83)
Miedź - Lechia 2:1 (S. Naveda 5, L. Narsingh 46 - M. Gajos 47)
Pogoń - Zagłębie 3:0 (D. Dąbrowski 26, K. Grosicki 62, P. Almqvist 64)
Widzew - Wisła 2:1 (K. Danielak 5, B. Pawłowski 54 - Davo 90+2-z karnego)
Cracovia - Warta 0:2 (A. Zrelak 87, D. Szymonowicz 90+5)
Śląsk - Raków 1:4 (E. Exposito 58-z karnego - F. Piasecki 14, W. Koczerhin 47, B. Nowak 64, M. Wdowiak 80)
Lech - Piast 1:0 (A. Sousa 5)

2 / 3
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR