Lewandowski, z numerem "12", zadebiutował w Barcelonie

Robert Lewandowski wybiegł na murawę od pierwszej minuty w sparingu, w którym Barcelona mierzy się z Realem Madryt w Las Vegas. Polak pojawił się na murawie z numerem "12" - a nie "9" - na koszulce. Barcelona pokonała Real 1:0.

Publikacja: 24.07.2022 06:21

Robert Lewandowski

Dla Lewandowskiego był to debiut w barwach "Blaugrany", do której przeszedł z Bayernu Monachium za ok. 45 mln euro.

Barcelona, przed meczem z Realem, zagrała już w USA sparing z Interem Miami, ale tamten mecz Lewandowski obserwował z trybun. Mecz z drużyną z Miami "Duma Katalonii" wygrała 6:0.

Po pierwszej połowie rozpoczętego o piątej rano czasu polskiego meczu z Realem Madryt, Barcelona prowadziła 1:0 po efektownym trafieniu Raphinii.

W przerwie trener zdecydował się na zdjęcie polskiego napastnika z murawy. Na boisku zastąpił go Pierre-Emerick Aubameyang.

Po przerwie obie drużyny miały swoje szanse - prowadzenie Barcelony mógł m.in. podwyższyć Ousmane Dembele, który jednak dwa razy przegrywał pojedynek z bramkarzem Realu. Ostatecznie jednak wynik się nie zmienił i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem "Dumy Katalonii".

2 / 3
PSG rozbiło się o żółty mur. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów