Napoli przegrywa z Juventusem w meczu na szczycie Serie A

Napoli przegrało na własnym stadionie z Juventusem Turyn 1:2 (0:2) w meczu na szczycie Serie A. Po tym spotkaniu Juve ma nad ekipą Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego już 16 punktów przewagi - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 04.03.2019 04:18 Publikacja: 04.03.2019 04:07

W podstawowym składzie Napoli wyszli na ten mecz zarówno Piotr Zieliński, jak i Arkadiusz Milik. Z kolei bramki Juventusu bronił Wojciech Szczęsny - czytamy w Onecie.

Napoli już od 25 minuty grało w osłabieniu - bramkarz drużyny z Neapolu Alex Meret, naprawiając błąd obrońcy, interweniował poza polem karnym nieprzepisowo zatrzymując Cristiano Ronaldo. Za ten faul Meret zobaczył czerwoną kartkę, a z boiska zszedł Milik, którego zastąpił rezerwowy bramkarz David Ospina. Chwilę później ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Miralem Pjanić - i Juventus prowadził 1:0.

Chwilę później do wyrównania mógł doprowadzić Piotr Zieliński, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

A w 39. minucie było już 2:0 dla Juventusu. Federico Bernardeschi dośrodkował w pole karne, do główki wyskoczył w "szesnastce" Emre Can - i nie dał szans Ospinie.

Kibice Napoli mogli odzyskać nadzieję na korzystny wynik na początku drugiej połowy, gdy drugą żółtą kartkę obejrzał Pjanić - i obie drużyny od tego momentu grały w dziesięciu. W 61. minucie Jose Callejon wykorzystał dośrodkowanie Lorenzo Insigne - i zdobył bramkę kontaktową dla Napoli.

Insigne mógł w końcówce meczu doprowadzić do wyrównania - w 84. minucie sędzia podyktował "jedenastkę" po zagraniu ręką w polu karnym, ale Insigne z karnego uderzył w słupek.

2 / 3
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR