W finale Copa America Urugwaj wygrał z Paragwajem 3:0

Po zwycięstwie nad Paragwajem 3:0 Urugwaj został mistrzem Ameryki Południowej

Aktualizacja: 25.07.2011 08:30 Publikacja: 25.07.2011 02:54

Urugwaj zwycięzcą Copa America

W całym turnieju, odbywającym się w Argentynie, było kilka niespodzianek, ale finał zakończył się zgodnie z oczekiwaniami.

Paragwaj, który dotarł do tego szczebla, nie wygrywając żadnego meczu, od początku myślał głównie o obronie. Wynikało to z realnej oceny szans. Urugwajczycy mieli lepszych piłkarzy i silniejszy atak. W dodatku trener Paragwaju Gerardo Martino, ukarany przez sędziego w półfinale, nie mógł kierować swoimi piłkarzami z ławki.

Paragwaj mógł stracić bramkę już w drugiej minucie. Po strzale głową Diego Lugano piłkę z linii wybił Nestor Ortigoza, pomagając sobie rękami. Sędzia tego nie zauważył. Prowadzenie dla Urugwaju zdobył Luis Suarez po indywidualnej akcji. Wyprzedził Dario Verona, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Na 2:0 podwyższył Diego Forlan po podaniu Egidia Arevalo.

W drugiej połowie przewagę uzyskał Paragwaj. Po strzale Nelsona Valdeza piłka trafiła w poprzeczkę. Na minutę przed końcem, po wzorowym kontrataku i podaniu głową Sebastiana Egurena, Forlan strzelił trzeciego gola.

Urugwajczycy zdobyli Copa America po raz 15. – to rekord rozgrywek. Po czwartym miejscu w ubiegłorocznym mundialu Celestes znów udowodnili, że są najlepszą drużyną strefy CONMEBOL. Wciąż z tym samym trenerem Oscarem Tabarezem i większością piłkarzy oglądanych na mistrzostwach świata.

FINAŁ:

• Urugwaj – Paragwaj 3:0 (Luis Suarez 12, D. Forlan 42, 89). Żółte kartki: D. Perez, M. Caceres, M. Pereira, S. Coates (Urugwaj); V. Caceres, E. Vera (Paragwaj). Sędziował Salvio Fagundes (Brazylia). Widzów 70 000.

Urugwaj: Muslera – M. Pereira, Lugano, Coates, M. Caceres (89, Godin) – Alvaro Gonzalez, D, Perez (70, Eguren), Arevalo, A. Pereira (64, Cavani) – Forlan, Luis Suarez

Paragwaj: Villar – Piris, Marecos, da Silva, Veron – Origoza, V. Caceres (65, Estigarribia), Vera (65, H. Perez), Riveros, Zeballos (77, Lucas Barrios) – Nelson Valdez.

o 3. miejsce:

• Peru – Wenezuela 4:1 (Chiroque 42, Guerrero 64, 90+1, 90+4 – Arango 78). Czerwona kartka: T. Rincon (60, Wenezuela).

Czas rozliczeń w PSG. Pożegnanie z Kylianem Mbappe
Liga Mistrzów. Jak Borussia Dortmund zagrała na nosie krezusom z Paryża i zadziwiła Europę
PSG rozbiło się o żółty mur. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów