LOTTO Ekstraklasa: wymęczone zwycięstwo Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:0 w ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy - podaje Onet. Gola na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Carlitos Lopez.

Aktualizacja: 16.03.2019 21:44 Publikacja: 16.03.2019 21:41

Przez 25 minut pierwszej połowy na murawie nie działo się zbyt wiele ciekawego, a żadna z drużyn nie oddała nawet jednego strzału na bramkę. Letarg został przerwany w 26. minucie, kiedy to Iuri Medeiros nieźle podał do Marko Vesovicia, a Czarnogórzec zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Na posterunku był jednak Jakub Słowik, który odbił futbolówkę.

Kilka chwil później strzelał Michał Kucharczyk, ale ponownie dobrze interweniował golkiper Śląska. Krótko po tym, pomocnik Legii musiał natomiast opuścić boisko z powodu kontuzji. W samej końcówce bezbarwnej pierwszej połowy doszło jeszcze do sporego zamieszania w polu karnym gości, w którym najlepiej odnalazł się Słowik łapiąc bezpańską piłkę.

W 50. minucie gospodarze mieli znakomitą okazję, aby objąć prowadzenie - Cafu doskonale przyjął piłkę po podaniu Andre Martinsa, obrócił się i oddał strzał, który minimalnie minął słupek bramki Śląska. Trzy minuty później miejscowi kibice mogli jednak cieszyć się z gola. Igors Tarasovs zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Carlitos - relacjonuje Onet.

Kwadrans później na bramkę Radosława Cierzniaka uderzył Michał Robak. Strzał rutynowanego napastnika okazał się jednak zbyt lekki. Golkiper stołecznej ekipy został zdecydowanie mocniej sprawdzony przy dwóch kolejnych próbach. Najpierw z dystansu huknął Krzysztof Mączyński, a następnie zza pola karnego strzelał Damian Gąska. W obu przypadkach Cierzniak nie pozwolił się zaskoczyć.

W 83. minucie podopieczni Ricardo Sa Pinto mogli zdobyć drugiego gola, ale sprytna „podcinka” Dominika Nagy’ego minimalnie minęła słupek. W odpowiedzi, szczęścia szukał Gąska uderzając jednak nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0, w doliczonym czasie gry Paweł Stolarski sfaulował w polu karnym Arkadiusza Piecha.

Sędzia Daniel Stefański bez wahania wskazał na „wapno”, ale po skorzystaniu z VAR-u zmienił swoją decyzję, co nie spodobało się gościom i na murawie doszło do sporych przepychanek. Najostrzej było pomiędzy Cafu i Piechem. Po kolejnej wideoweryfikacji, sędzia ukarał obu graczy - Piech otrzymał żółtą kartkę, a Portugalczyk został wyrzucony z boiska.

W ostatnich sekundach szansę doprowadzić do wyrównania miał jeszcze Robak, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Legia zainkasowała trzy punkty, dzięki czemu wciąż znajduje się w tabeli LOTTO Ekstraklasy tuż za plecami liderującej Lechii Gdańsk.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

Bramki: Carlitos Lopez (53-karny)

2 / 3
Barcelona - Valencia. „Zbawca Robert Lewandowski”. Hiszpańska prasa o hat tricku Polaka
Liga Mistrzów. Czy kibice pomogą Bayernowi pokonać Real?
Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR