Hat-trick Lewandowskiego. Dwa gole do rekordu

Bayern Monachium rozgromił Borussię Moenchengladbach 6:0 (4:0) w ramach 32. kolejki Bundesligi. Hat-tricka dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski, któremu brakuje już jedynie jednej bramki do wyrównania legendarnego rekordu Gerda Muellera - pisze Onet.

Publikacja: 08.05.2021 20:30

Z Borussią  Moenchengladbach Bawarczycy grali już jako mistrzowie Bundesligi.

Stało się tak w wyniku porażki Lipska z Borussią Dortmund 2:3, która Bayernowi zapewniła 9. z kolei mistrzostwo Niemiec.

W meczu z Borussią  Moenchengladbach znów błysnął Robert Lewandowski, który już w 6. minucie zapewnił prowadzenie Bayernowi.

W 23. minucie podwyższył je Thomas Mueller, a w 34. i w 66 umocnił je ponownie Lewandowski.

Bayern Monachium do końca kolejki ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania.

Lewandowski ma więc szanse na pobicie rekordu Gerda Muellera. Niemiec w sezonie 1971/72 Bundesligi trafiał 40 razy. Hat-trick "Lewego" daje mu na ten moment 39 trafień - pisze Onet..