Urnę z prochami przywiozła Mariola Deynowa. – Długo o tym myślałam, uznałam jednak, że prochy mojego męża powinny znaleźć się w rodzinnym kraju – powiedziała „Rz" wdowa po piłkarzu. – Robię to z radością, mając świadomość, że w Warszawie, gdzie spędziliśmy 12 lat wspólnego życia, Kazimierz znajdzie się wśród swoich kibiców, którzy zapalą świeczkę na jego grobie nie tylko 1 listopada.
Od dziś do 6 czerwca prochy Kazimierza Deyny spoczywać będą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ulicy Długiej. Wartę przy nich pełnić będą kibice Legii. 6 czerwca o godz. 13 rozpocznie się nabożeństwo żałobne, podczas którego Stanisław Sojka będzie śpiewał i grał na organach. Prochy Kazimierza Deyny spoczną w Alei Zasłużonych cmentarza wojskowego na Powązkach, obok dwukrotnego mistrza olimpijskiego, szermierza Witolda Woydy. Niedaleko znajdują się groby Kazimierza Górskiego i Kamili Skolimowskiej.
Tego samego dnia, 6 czerwca, o godz. 20.00 obok stadionu Legii od strony Wisłostrady odsłonięty zostanie pomnik Kazimierza Deyny autorstwa gdańskiego rzeźbiarza Tomasza Radziewicza. Będzie to pierwszy pomnik piłkarza w Polsce. 9 maja na stadionie w Starogardzie Gdańskim, rodzinnym mieście Deyny, odsłonięto jego rzeźbę.
Władze Legii podjęły decyzję o nadaniu trybunie wschodniej (tu przed powstaniem nowego stadionu znajdowała się tzw. Żyleta) imienia piłkarza. Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Malinowska-Grupińska poinformowała, że wystąpi do Rady z wnioskiem o nadanie Deynie tytułu Zasłużonego Obywatela Warszawy.