Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec spada do I ligi

Po przegranej na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 2:4 szanse na utrzymanie w ekstraklasie straciło Zagłębie Sosnowiec. Ale trzy punkty zdobyte na wyjeździe nie oznaczają, że znacząco poprawiła się sytuacja wrocławian - zauważa Onet.

Aktualizacja: 05.05.2019 17:57 Publikacja: 05.05.2019 17:37

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)

W pierwszej połowie nieliczni kibice (tylko nieco ponad 2 tys.) zobaczyli tylko jedną bramkę. Na nieszczęście miejscowych, była to bramka dla gości. W 24. minucie Robert Pich przeprowadził indywidualną akcję i wyłożył piłkę Mateuszowi Cholewiakowi, a ten mocnym strzałem pokonał Lukasa Hrosso.

Gospodarze wyrównali wkrótce po przerwie. Vamara Sanogo ruszył lewą flanką, z dziecinną łatwością ogrywając Mariusza Pawelca, a po płaskim podaniu Olaf Nowak pokonał Jakuba Słowika - relacjonuje Onet. Radość kibiców trwała zaledwie kilka minut, bo po godzinie gry było już 1:3. Najpierw po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Wojciecha Golli, a ten kropnął do siaki. Dwie minuty później po raz wtóry na listę strzelców wpisał się Cholewiak, tym razem zaskakując Hrosso strzałem głową w krótki róg.

Goście dopełnili dzieła w 84. minucie, gdy Patrik Mraz, naciskany przez Mateusza Radeckiego, skierował piłkę do własnej bramki. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Georgios Mygas, dobijając strzał z rzutu karnego Vamary Sanogo, obroniony przez Słowika.

Zagłębie ma po 34. kolejkach 28 punktów i nie ma już szans awansować na wyższą pozycję niż piętnastą.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk 2:4 (0:1)

Bramki: Olaf Nowak (50), Giorgos Mygas (89) - Mateusz Cholewiak 2 (25, 59), Wojciech Golla (57), Patrik Mraz (84-samobójcza).

Żółte kartki:  Sebastian Milewski, Michael Heinloth - Krzysztof Mączyński.

Zagłębie: Lukas Hrosso - Michael Heinloth (63. Giorgi Iwaniszwili), Piotr Polczak, Sebastian Milewski, Patrik Mraz - Giorgos Mygas, Mateusz Możdżeń (38. Lukas Gressak), Szymon Pawłowski, Giorgi Gabedawa (46. Vamara Sanogo), Tomasz Nawotka - Olaf Nowak.

Śląsk: Jakub Słowik - Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Wojciech Golla, Łukasz Broź - Augusto, Robert Pich (81. Damian Gąska), Krzysztof Mączyński (71. Mateusz Radecki), Michał Chrapek, Mateusz Cholewiak - Marcin Robak (87. Arkadiusz Piech).

2 / 3
Stefan Szczepłek: Lewy się kończy. Ale ogląda się to przyjemnie
Barcelona - Valencia. „Zbawca Robert Lewandowski”. Hiszpańska prasa o hat tricku Polaka
Liga Mistrzów. Czy kibice pomogą Bayernowi pokonać Real?
Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?