Aktualizacja: 27.06.2019 23:08 Publikacja: 27.06.2019 23:01
Foto: AFP
Zawodniczki Phila Neville'a swojego rywala poznają jutro wieczorem. W innym ćwierćfinale Francja zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi.
Angielki pozostają niepokonane we Francji. W fazie grupowej pokonały Szkocję, Argentynę i Japonię. W 1/8 finału ich rywalem były zawodniczki z Kamerunu. Reprezentantki Anglii do tej pory straciły na tym turnieju tylko jedną bramkę.
Już dawno kibice Chelsea nie mieli tylu powodów do radości. Drużyna z Londynu jest wiceliderem Premier League i liderem Ligi Konferencji. Czy wreszcie zdobędzie jakieś trofeum?
Po porażce z Bayerem Leverkusen w 1/8 finału Pucharu Niemiec Bayernowi pozostała już tylko walka o mistrzostwo kraju i triumf w Lidze Mistrzów. Powrót na niemiecki tron stał się obowiązkiem.
Organizatorzy wciąż szukają sponsorów i próbują spiąć budżet, a imprezy nie chcą sami piłkarze
Polki po raz pierwszy w historii zagrają w finałach wielkiego turnieju, ale droga do tego, żeby kobiecy futbol w naszym kraju dogonił świat, pozostaje jeszcze daleka.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Na blisko 134 milionów złotych opiewa trzyletnia umowa, jaką w styczniu ubiegłego roku zawarła spółka Orlen S.A. z PZPN-em – ujawnił Onet. Dodatkowe 36 milionów przewidziano jako premie, m.in. za awans na najważniejsze turnieje.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Czy wzniecając bunt, paryski lud chciał wolności, czy sprawczej tyranii? Jedno jest pewne: chciał chleba!
Już dawno kibice Chelsea nie mieli tylu powodów do radości. Drużyna z Londynu jest wiceliderem Premier League i liderem Ligi Konferencji. Czy wreszcie zdobędzie jakieś trofeum?
W specjalnym wystąpieniu telewizyjnym Prezydent Republiki zapowiedział, że nie złoży urzędu do końca kadencji za 30 miesięcy.
Premier Michel Barnier złożył w czwartek rano prezydentowi Francji dymisję swego rządu po wotum nieufności dla jego ekipy, przegłosowanym dzień wcześniej przez 331 deputowanych bloku lewicy i skrajnie prawicowego RN.
Precedens za precedensem: rząd upada, parlament jest sparaliżowany, a Marine Le Pen i Jean-Luc Mélenchon szykują się już na przedterminowe wybory prezydenckie. Emmanuel Macron próbuje być katechonem przeciwko ekstremizmom. Ale tym razem to się może nie udać – opowiada Kacper Kita w podcaście „Rzecz w tym”.
Prezydent szukał w czwartek premiera, który miałby szansę przetrwać choćby parę miesięcy u władzy. Żaden przywódca V Republiki nie miał tak słabej pozycji. Składa się na to przynajmniej pięć powodów.
Po raz pierwszy od 62 lat parlament przegłosował wotum nieufności. Michel Barnier przechodzi do historii nie tylko jako najstarszy premier V Republiki, ale i ten, który najkrócej sprawował swój urząd.
Według sondażu Cluster17 dla "Le Point" Francuzi wiążą kryzys rządowy we Francji, zakończony upadkiem rządu Michela Barniera, ze złym wyborem dokonanym przez Emmanuela Macrona. Według tego samego badania 54 proc. Francuzów opowiada się za dymisją prezydenta Macrona i przedterminowymi wyborami prezydenckimi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas