Angielki zagrają w półfinale mistrzostw świata

Reprezentantki Anglii awansowały do półfinału piłkarskich mistrzostw świata kobiet. W 1/4 finału pewnie pokonały Norwegię 3:0.

Aktualizacja: 27.06.2019 23:08 Publikacja: 27.06.2019 23:01

Zawodniczki Phila Neville'a swojego rywala poznają jutro wieczorem. W innym ćwierćfinale Francja zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi.

Angielki pozostają niepokonane we Francji. W fazie grupowej pokonały Szkocję, Argentynę i Japonię. W 1/8 finału ich rywalem były zawodniczki z Kamerunu. Reprezentantki Anglii do tej pory straciły na tym turnieju tylko jedną bramkę.

W meczu z Norwegią do przerwy było 2:0, po bramkach Jill Scott i Ellen White. W 57. minucie wynik meczu ustaliła Lucia Bronze.

Norwegia - Anglia 0:3 (0:2)

Bramki: Scott (3.), White (40.), Bronze (57.)