Aktualizacja: 08.02.2015 18:29 Publikacja: 08.02.2015 18:29
Foto: AFP
Bezradność Realu w derbach Madrytu z Atletico najlepiej obrazuje statystyka Cristiano Ronaldo. Ani jednego celnego strzału, zero dośrodkowań, żadnego dryblingu udanego. Druga linia drużyny Diego Simeone zachowywała się jak sfora wygłodniałych pitbullów spuszczonych ze smyczy, a portugalski gwiazdor był ich największą ofiarą.
To niby mistrz Hiszpanii grał u siebie z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, ale zwycięstwo 4:0 przekracza zdrowy rozsądek. Real nie przegrał tak wysoko w lidze od czasu „manity" (0:5), którą Barcelona prowadzona przez Josepa Guardiolę zafundowała debiutującemu w El Clasico w roli trenera Realu Jose Mourinho. Było to w listopadzie 2010 roku. Ostatni raz czterema bramkami Atletico wygrało derby w sezonie 1987/88. 17-letni Diego Simeone był wtedy powoli wprowadzany do pierwszej drużyny Velezu Sarsfield, a rodzice Saula Nigueza, który w sobotę zdobył przepiękną bramkę strzałem przewrotką, pewnie jeszcze nie przypuszczali, że za siedem lat urodzi im się syn. Co ciekawe, to jednak Real zdobył wówczas swoje 23. mistrzostwo Hiszpanii.
Atletico ostatni mecz z Realem przegrało w zeszłorocznym finale Ligi Mistrzów. Przegrało po dogrywce, tracąc bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu. Od tamtej pory Simeone i jego piłkarze biorą systematyczny odwet na Królewskich. W tym sezonie sąsiedzi mierzyli się ze sobą już sześciokrotnie (po dwa mecze w lidze, Pucharze i Superpucharze Hiszpanii). Zespół Carlo Ancelottiego tylko dwa razy zdołał zremisować, pozostałe mecze przegrał. Sześć konfrontacji z derbowym rywalem bez porażki to dla Atletico wyrównanie historycznej serii z lat 1969–71 (wtedy dwa zwycięstwa Colchoneros i cztery remisy). Real rozegrał do tej pory 37 meczów na wszystkich frontach. Tylko w trzech spotkaniach nie potrafił zdobyć gola – za każdym razem przeciwko Atletico.
Nazywają go nowym Mohamedem Salahem. Napastnik Eintrachtu Frankfurt Omar Marmoush podbija Bundesligę. Strzelił w tym sezonie już dziesięć goli. Tylko on dotrzymuje kroku Harry'emu Kane'owi.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Barcelona nie miała problemów z pokonaniem Espanyolu w derbach miasta. Wygrała 3:1 i umocniła się na pozycji lidera ligi hiszpańskiej. Robert Lewandowski nie powiększył swojego dorobku bramkowego.
Po napaści na Ukrainę Rosja trafiła na piłkarski margines. Jej reprezentacja została wyrzucona z baraży o mundial w Katarze i eliminacji Euro 2024. Teraz czekają ją mecze z Brunei i Syrią, ale podobno atrakcyjniejsi rywale też się znajdą.
Powstał film o Jerzym Piekarzewskim, zmarłym w tym roku w wieku 90 lat działaczu Polonii Warszawa. Dokument przedstawia życie człowieka, który sprzedał mieszkanie, aby ratować klub. To także zapis dramatycznej historii Polski i naszej stolicy.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Legia, której Kazimierz Deyna był jedną z największych legend, odmówiła udziału w turnieju jego imienia tłumacząc, że ma tym terminie mecz o punkty z zespołem, który na imprezie wystąpił.
Po zauważalnym boomie na hulajnogi w latach 2021–2022 do łask wróciły miejskie rowery publiczne. Tylko w ciągu ostatniego roku ich liczba w Polsce wzrosła o niemal 29 proc., z poziomu 21 tys. w 2023 r. do niemal 28 tys. w br.
Górnośląsko- -Zagłębiowska Metropolia jako jedyna w Polsce zbudowała swój system miejskich wypożyczalni rowerów jako równoważny element transportu publicznego.
Odnawialne źródła energii przyniosły dziesiątki tysięcy miejsc pracy, także w słabo rozwiniętych częściach Wielkiej Brytanii. To był potężny sygnał, że w transformacji energetycznej jest ogromna korzyść dla gospodarki i społeczeństwa - ocenia Sam Hall, szef brytyjskiego think tanku Conservative Environmental Network.
Polacy bardzo cenią sobie dostęp do gotówki, niestety, liczba bankomatów spada. Co się dzieje na rynku?
Najważniejsze wyzwania związane z bezpieczeństwem w sieci i budowa świadomości na ich temat zarówno wśród obywateli, jak i w organizacjach były tematem debaty ekspertów.
Zaczęło się od małego start-upu w Poznaniu. Dzisiaj Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, jedna z największych firm e-commerce w Europie oraz wyjątkowe miejsce pracy.
W procesie rekrutacyjnym pokazujemy, jak atrakcyjnym miejscem do pracy jest AstraZeneca, a jednocześnie staramy się wybierać takich kandydatów, którzy chcą się rozwijać, uczyć, zdobywać różne doświadczenia, mają w sobie pasję oraz chęci i zgodnie z wartościami i misją firmy chcą pomagać innym – mówi Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu, dyrektorka HR w AstraZeneca.
Czy chcielibyście pracować w organizacji, w której macie przestrzeń do działania i możecie realnie wpływać na biznes i organizację? Polpharma jest właśnie takim miejscem pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas