Eliminacje piłkarskich ME: Austria ograła Izrael i goni Polskę

W siódmej kolejce eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Austria pokonała Izrael 3:1 i awansowała na drugie miejsce grupy G. Austriacy tracą do Polaków trzy punkty - informuje Onet.

Aktualizacja: 10.10.2019 23:48 Publikacja: 10.10.2019 23:24

Marcel Sabitzer przypieczętował zwycięstwo Austrii

Mecz mógł rozpocząć się od prowadzenia gości, ale strzał przyjezdnych był na tyle słaby, że Cican Stanković bez problemu złapał piłkę. W kolejnych minutach na boisku w Wiedniu nie działo się nic ciekawego - pisze Onet. Oba zespoły wyczekiwały na błąd rywala.

Austriacy wzięli się do pracy w połowie pierwszej części meczu. Najpierw Ofira Marciano próbował pokonać Marcel Sabitzer, a potem Aleksandar Dragović. Obu piłkarzom gospodarzy zabrakło skuteczności. Okazji nie zmarnował za to Eran Zahavi. W 34. minucie Izraelczyk znalazł sobie miejsce przed polem karnym i wspaniałym strzałem odbitym od poprzeczki zdobył swą dziesiątą bramkę w eliminacjach.

Gospodarzom udało się wyrównać jeszcze przed przerwą. W 41. minucie ładną akcję wykończył celnym strzałem Valentino Lazaro. Do przerwy mogło być 2:1, lecz Marko Arnautović zmarnował świetną sytuację. Austriacy nie odpuszczali i dopięli swego w 56. minucie. Martin Hinteregger przyjął w polu karnym wrzutkę od Konrada Laimera, obrócił się i uderzył, a Izraelczycy musieli gonić wynik.

W ostatnich minutach meczu wynik spotkania ładnym strzałem w prawy róg bramki ustalił Sabitzer.

W pozostałych meczach 7. kolejki grupy G Polska wygrała na wyjeździe z Łotwą 3:0 a Macedonia pokonała Słowenię 2:1. W tabeli prowadzi Polska (16 pkt.) przed Austrią (13 pkt.), Macedonią Północną i Słowenią (po 11 pkt.). Dwie ostatnie lokaty zajmują Izrael (8 pkt.) i Łotwa (bez punktów).

Austria - Izrael 3:1 (1:1)
Bramki: Valentino Lazaro (41), Martin Hinteregger (56), Marcel Sabitzer (88) - Eran Zahavi (34)

2 / 3
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów
Półfinały Ligi Mistrzów. Paryż chce się dobrze bawić
Wyścig żółwi w PKO BP Ekstraklasie. Nikt nie chce być mistrzem Polski
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł