Paryż 2024. Została tylko Iga Świątek. Trwa dobra passa kajakarzy

W poniedziałek na igrzyskach olimpijskich w Paryżu tylko jeden z polskich sportowców walczył w finale - Grzegorz Hedwig w kajkarskim - slalomie. W turnieju tenisowym odpadła Magda Linette i jedyny polski debel Linette - Alicja Rosolska

Publikacja: 29.07.2024 21:34

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Polak Grzegorz Hedwig w finałowej rywalizacji slalomu C1 w kajakarstwie górskim

Nadzieje na medal w trzecim dniu igrzysk dał tylko Grzegorz Hedwig. Partner Klaudii Zwolińskiej, srebrnej medalistki z niedzieli, wywalczył awans do finału kanadyjki C-1 z ostatniej możliwej pozycji. W decydującej rywalizacji popełnił dwa kluczowe błędy i zajął ostatnie miejsce w stawce, co oznaczało 10. pozycję w klasyfikacji generalnej.

W innym sporcie wodnym wioślarstwie Katarzyna Wełna i Martyna Radosz wywalczyły w repasażach awans do półfinału, pewnie wygrywając swój wyścig. W pływaniu nadal żaden z Polaków nie popłynął po finał. W poniedziałek Adela Piskorska na 100 m stylem grzbietowym nie zakwalifikowała się do półfinału, zabrakło jej 0,07 sekundy.

W tenisie Iga Świątek pewnie pokonała Diane Perry, a Magda Linette nie dała rady Jasmine Paolini. Poznanianka nie dała rady też w deblu. W duecie z Alicją Rosolską uległa ukraińskiej parze Marta Kostiuk — Dajana Jastremska.

Paryż 2024. Starty Polaków w poniedziałek (29 lipca)