W Katarze zmarł dziennikarz z USA. Wcześniej był zatrzymany za tęczową koszulkę

Znany amerykański dziennikarz piłkarski Grant Wahl zmarł w piątek podczas relacjonowania meczu na mundialu w Katarze - poinformował jego agent.

Publikacja: 10.12.2022 06:41

Grant Wahl

Grant Wahl

Foto: AFP

Wahl to były dziennikarz sportowy Sports Illustrated. Jeszcze w piątek zamieszczał na swoim profilu na Twitterze relacje z meczu Holandia - Argentyna.

Problemy wystąpiły u Amerykanina w doliczonym czasie gry - poinformował agencję Reutera jego agent Tim Scanlan. W loży prasowej podjęto próbę uratowania mężczyzny. Został później przewieziony do szpitala, gdzie potwierdzono zgon.

- Wszyscy są poruszeni i jest to naprawdę traumatyczne - powiedział Scanlan. - Był prawdziwym orędownikiem zarówno męskich, jak i kobiecych rozgrywek i naprawdę po prostu głęboko zależało mu na sporcie. Był empatycznym i po prostu naprawdę genialnym autorem - dodał.

Wahl poinformował pod koniec listopada, że został na krótko zatrzymany, gdy próbował wejść na stadion w Katarze, nosząc tęczową koszulkę w celu wsparcia społeczności LGBTQ w kraju, w którym związki tej samej płci są zabronione.

Czytaj więcej

Mundial w Katarze: Dziennikarz z USA zatrzymany z powodu tęczowej koszulki

Przekazał, że ochrona odmówiła mu wstępu na otwarcie meczu Stanów Zjednoczonych z Walią na stadionie Ahmad Bin Ali w Al Rayyan i poprosiła go o zdjęcie koszulki.

Wahl napisał w poniedziałek, że podczas pobytu w Katarze odwiedził szpital.

"Nie miałem Covid-19 (badam się tu regularnie), ale poszedłem dziś do kliniki medycznej w głównym centrum medialnym i powiedzieli, że prawdopodobnie mam zapalenie oskrzeli" - informował

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price ogłosił na Twitterze, że resort był w ścisłej komunikacji z rodziną Wahla. "Jesteśmy zaangażowani z wysokimi urzędnikami katarskimi, aby zapewnić, że prośby jego rodziny są spełnione tak szybko, jak to możliwe" - poinformował Price.

Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie
Mundial 2022
Messi wskrzesza przeszłość. Przed Argentyną otwiera się szansa na lepsze jutro
Mundial 2022
Hubert Kostka: Idźmy argentyńską drogą
Mundial 2022
Szymon Marciniak: Z dżungli na salony
Mundial 2022
Stefan Szczepłek o finale mundialu: Tylko w piłce takie rzeczy