Mundial w Katarze. Chorwaci z pierwszym zwycięstwem

Wicemistrzowie świata rozbili 4:1 Kanadę i o awans do 1/8 finału powalczą w ostatniej kolejce z Belgią.

Publikacja: 27.11.2022 19:33

Andrej Kramarić po zdobyciu gola

Kanadyjczycy żegnają się z mistrzostwami w Katarze, choć próbowali zrobić wszystko, by ich powrót na mundial - po 36 latach przerwy - został zapamiętany.

Postawili się Belgom (0:1), zaskoczyli Chorwatów, wychodząc na prowadzenie już w drugiej minucie meczu. Gol Alphonso Daviesa był ich pierwszym trafieniem w mundialowych występach, historycznych punktów zdobyć się jednak nie udało.

Chorwaci urządzili sobie strzelecki festiwal, po bezbramkowym remisie z Marokiem musieli wygrać i pokazali moc w ataku. Są dziś liderem grupy, ale w czwartek zmierzą się z Belgią.

Przed mundialem wydawało się, że obydwa zespoły zagwarantują sobie awans wcześniej i będzie to tylko i wyłącznie mecz o pierwsze miejsce. Teraz już wiadomo, że stawka będzie o wiele większa - jedna z tych drużyn odpadnie z turnieju. Chorwatom wystarczy remis, Belgowie muszą zwyciężyć.

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie