Aktualizacja: 24.06.2020 20:59 Publikacja: 24.06.2020 21:00
Maria Lasitskene
Foto: shutterstock
Wszechrosyjska Federacja Lekkoatletyczna (RusAF) musi do końca miesiąca przelać na konto World Athletics 5 mln dolarów. To kara za łamanie przepisów antydopingowych oraz cena za dopuszczenie najlepszych rosyjskich zawodników do startów międzynarodowych. Wiceprezes RusAF Eduard Biezugłow przyznaje, że federacja takich pieniędzy nie ma. – Może na zapłatę grzywny będzie stać rząd albo jakiegoś bogatego mecenasa – mówi cytowany przez serwis sport.ru.
Biezugłow rozkłada ręce, a sportowcy mogą stracić nie tylko najbliższy sezon, ale także przełożone na przyszły rok igrzyska olimpijskie w Tokio. Medaliści mistrzostw świata – Maria Lasitskene (złoto, skok wzwyż) i Anżelika Sidorowa (złoto, skok o tyczce) oraz Siergiej Szubienkow (srebro, 110 m przez płotki) – już dwa tygodnie temu apelowali do władz RusAF o reakcję i przestrzegali, że jej brak grozi definitywnym wykluczeniem Rosji i jej zawodników ze struktur światowej federacji.
Reprezentacja Polski awansowała na trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Europy, które odbyły się jedenaście lat temu w Gateshead. - Sprawiedliwości stało się zadość - mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Tomasz Majewski.
Konferencja „Biegowe 360 stopni” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w polskim środowisku biegowym. Wiedzą podzielą się 25-27 października m. in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek oraz Adam Kszczot.
Pochodząca z Ugandy 33-letnia Rebecca Cheptegei, która niedawno wróciła z igrzysk olimpijskich w Paryżu, została oblana benzyną i podpalona żywcem przez swojego byłego partnera. Choć walczono o życie kobiety, nie udało się jej uratować.
Armand Duplantis i Karsten Warholm zmierzą się w biegu na 100 metrów, bo wyścig z historią we własnych konkurencjach to dla nich najwyraźniej za mało.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Po ubiegłorocznym sukcesie konferencji „Biegowe 360 stopni” w październiku w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu odbędzie się jej druga edycja - tym razem skierowana przede wszystkim do biegaczy amatorów.
Od trzech lat, bez trzech miesięcy, Ukraina broni się przed rosyjską agresją. W sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski podczas międzynarodowej konferencji poświęconej żywności "Zboże z Ukrainy" wypowiedział się na temat ewentualnego terminu zakończenia konfliktu. Jego zdaniem "Ukraina ma szansę, aby zakończyć wojnę w przyszłym roku".
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin przeprowadzili rozmowę telefoniczną, która poświęcona była współpracy ich krajów.
Cybernetyczne ataki na banki skandynawskie dokonywane prawdopodobnie przez hakerów związanych z Rosją są największym zagrożeniem dla stabilizacji finansowej w regionie - stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga nowy wiceprezes banku centralnego Danii, Ulrik Nodgaard.
Z przyczyn technicznych 50 proc. floty airbusów w Rosji zostało wyłączonych z eksploatacji. Największe są kłopoty z silnikami. Takie same ma także Wizz Air. Tyle, że Węgrzy mają dostęp do serwisowania. Rosjanie – nie.
Zamyka się kolejny istotny dla wojny Putina kanał omijania sankcji i finansowania agresji. Chińskie banki zaczęły blokować płatności na rzecz rosyjskich firm dokonywane przez kraje trzecie - Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Hongkong.
„Czy Europa bez pomocy USA jest w stanie Pani/Pana zdaniem udzielić Ukrainie pomocy wystarczającej do stawiania oporu Rosji?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
HSBC - największy pod względem aktywów brytyjski bank, zaprzestał obsługi wszelkich transakcji klientów indywidualnych z Rosji i Białorusi. Tym samym bank zakończył zarabianie na transakcjach kraju-agresora. Rosyjskie firmy nie są tam obsługiwane od połowy minionego roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas