Aktualizacja: 24.03.2025 07:12 Publikacja: 26.01.2025 13:17
Natalia Bukowiecka
Brązowa medalistka igrzysk w Paryżu wystąpi w Orlen Cup na dystansie 60 m
Foto: Tomasz Kasjaniuk
Co roku w sezonie zimowym do Łodzi zjeżdżają czołowi lekkoatleci. W specjalnie zaaranżowanej na obiekt lekkoatletyczny Atlas Arenie, przy wypełnionych po brzegi trybunach, startują w jednym z najważniejszych mityngów lekkoatletycznych rozgrywanych w naszej części Europy.
- Podczas Orlen Cup zawsze jest wspaniała rywalizacja. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy gościć tak wspaniała imprezę lekkoatletyczną - podkreśla prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
Cracovia Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton połączyły siły, by jeszcze bardziej popularyzować bieganie na królewskim dystansie. Ruszyły zapisy do „Złotej Serii 42”.
Kobieca sztafeta 4x400 metrów, której w Nankinie w ogóle miało nie być, zdobyła dla Polski jedyny medal halowych mistrzostw świata, ale tym skromnym dorobkiem nie trzeba się martwić.
Ewa Swoboda była czwarta, a Justyna Święty-Ersetic - piąta na halowych mistrzostwach świata w Nankinie. Jakub Szymański mógł zdobyć nawet złoto, ale odpadł w półfinale.
Cztery medale zdobyli Polacy w Apeldoorn i to wynik na miarę oczekiwań. Ostatni raz tak skromnie było 12 lat temu w Goeteborgu, gdzie nasi lekkoatleci stawali na podium trzykrotnie.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Anna Wielgosz została w Apeldoorn halową mistrzynią Europy w biegu na 800 m. Ewę Swobodę od medalu na 60 m dzieliła jedna setna sekundy. Polacy zakończyli imprezę w Holandii z czterema medalami.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Pogłębione badania opinii pokazują dużo więcej niż sondaże poparcia. Przedstawiamy krótkie sylwetki piątki głównych pretendentów do Pałacu Prezydenckiego, przygotowane na podstawie badań ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej”.
Kolejne rozmowy w Arabii Saudyjskiej nie będą łatwe. Zdecydowana większość Ukraińców odrzuca możliwość spełnienia postawionych przez Władimira Putina warunków. To wyznacza władzom w Kijowie czerwone linie, których przekroczyć nie mogą.
Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich 2025, jest znacząco gorzej niż inni kandydaci oceniana przez swoich własnych wyborców. W badaniach ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej” nie lepiej to wygląda w kwestii kompetencji. Czy wyborcy lewicy lepiej oceniają Adriana Zandberga?
Jakiej szkoły dla polskich dzieci chcą kandydaci na urząd prezydenta Polski? Przyjrzeliśmy się ich wypowiedziom
Sondaże nie pozostawiają złudzeń: Karol Nawrocki traci poparcie, a Sławomir Mentzen zyskuje. Pogłębione badania ARC Rynek i Opinia dla „Rzeczpospolitej” pokazują, że wyborcy bardzo dobrze oceniają cechy osobowościowe i kompetencje kandydata Konfederacji.
Nie tylko nielegalni imigranci są pod lupą obecnej administracji. Również turyści, posiadacze wiz, a nawet zielonych kart.
Na uzbrojone Niemcy patrzymy zwykle przez pryzmat najbliższych zagrożeń, czyli Rosji. Kto będzie jednak kontrolował nowe mocarstwo? Czy próbując rozwiązać jeden problem, nie tworzymy sobie właśnie nowego w bliskiej przyszłości?
Wskazania wyborców w naszych pogłębionych badaniach kandydatów na prezydenta to laurka nie dla Rafała Trzaskowskiego, ale dla sztabu KO. Udało mu się rozbroić przygotowane od lat bomby, a strategia obliczona na demobilizację prawicowego elektoratu idzie wzorowo. Problem w tym, że w tych wyborach Trzaskowski nie walczy jako wolny strzelec.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas