Aktualizacja: 06.11.2024 15:02 Publikacja: 24.03.2023 12:34
Foto: Adobe stock
Oficjalne stanowisko przekazane przez Świata Radę Lekkoatletyczną (World Athletics Council) brzmi: zawieszenie antydopingowe Rosji zostało zniesione – ale lekkoatleci i lekkoatletki z tego kraju nie mają wstępu na międzynarodowe bieżnie, skocznie i rzutnie „w dającej się przewidzieć przyszłości” – z powodu wojny w Ukrainie.
Zakaz antydopingowy obowiązywał Rosję od listopada 2015 roku, czyli od chwili wykrycia i udowodnienia, przede wszystkim w raportach specjalnej komisji Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), że niedozwolone wspomaganie lekkoatletów było wspierane przez państwo.
Konferencja „Biegowe 360 stopni” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w polskim środowisku biegowym. Wiedzą podzielą się 25-27 października m. in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek oraz Adam Kszczot.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Pochodząca z Ugandy 33-letnia Rebecca Cheptegei, która niedawno wróciła z igrzysk olimpijskich w Paryżu, została oblana benzyną i podpalona żywcem przez swojego byłego partnera. Choć walczono o życie kobiety, nie udało się jej uratować.
Armand Duplantis i Karsten Warholm zmierzą się w biegu na 100 metrów, bo wyścig z historią we własnych konkurencjach to dla nich najwyraźniej za mało.
Po ubiegłorocznym sukcesie konferencji „Biegowe 360 stopni” w październiku w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu odbędzie się jej druga edycja - tym razem skierowana przede wszystkim do biegaczy amatorów.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Już 6 września rozpocznie się jubileuszowy 15. Festiwal Biegowy. Piwniczna-Zdrój czeka na miłośników biegania, tańców, śpiewów oraz pysznego lokalnego jedzenia.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy rosyjskie drony-kamikadze atakowały Kijów.
W najnowszym odcinku podcastu "Rzecz w tym" analizujemy gorące wydarzenia z wyborczej nocy w USA, podczas której Donald Trump zdobył przewagę nad demokratyczną kontrkandydatką, Kamalą Harris. Marzena Tabor-Olszewska rozmawia z Jędrzejem Bieleckim, dziennikarzem działu zagranicznego Rzeczpospolitej o zmianach w strategiach obu kandydatów, wpływie wyniku na USA oraz świat i o przyszłości amerykańskiego systemu wyborczego.
Amerykanie zakończyli głosowanie w wyborach, w których wybierają 47 prezydenta Stanów Zjednoczonych. O urząd walczyli obecna wiceprezydent USA, kandydatka Partii Demokratycznej Kamala Harris oraz były prezydent, kandydat Partii Republikańskiej Donald Trump. Trump ogłosił już swoje zwycięstwo w wyborach. Według projekcji CNN i NBC zdobył ponad 270 głosów elektorskich.
W specjalnym wydaniu podcastu "Polityczne Michałki" Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizują pierwsze wyniki z USA i spodziewane konsekwencje wygranej Donalda Trumpa. A także skutki tej wygranej dla polskiej polityki, PiS i koalicji rządzącej. Zaczyna się nowa globalna rzeczywistość - to jeden z wniosków z tego odcinka.
Czy zwycięstwo Donalda Trumpa oznacza, że Polska i nasz region będą mniej bezpieczne, bo Trump sprzeda nas Putinowi? I będzie rozmawiał tylko z Orbánem? Niekoniecznie.
Donald Trump zniesie ograniczenia spowalniające rozwój elektromobilności, ale także dotyczące wydobycia ropy i gazu. Tańsze surowce wzmocnią siłę gospodarki USA – ocenia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ekonomista Jarosław Janecki.
Donald Trump może nie jest najmądrzejszy, ale przynajmniej jest Amerykanom znany. Nawet, jeśli plecie głupoty, to oni widzą w nim kogoś, kto lepiej wyraża ich interesy. W rzeczywistości amerykańskiej to, co mówi Trump lepiej brzmi, nawet jeśli jest faktograficznie bez sensu - mówi dr hab. Włodzimierz Batóg, profesor w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Po tym jak CNN i NBC uznały Donalda Trumpa zwycięzcą wyborów w Wisconsin 45 prezydent USA zapewnił sobie 276 głosów elektorskich, co oznacza, że zostanie 47 prezydentem Stanów Zjednoczonych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas