Poland Business Run. Pobiegną dla potrzebujących

Po dwóch latach pandemicznej przerwy na ulice Krakowa wraca największy w Polsce bieg charytatywny. 4 września wystartuje w nim 10 tys. zawodników połączonych w 5-osobowe sztafety.

Publikacja: 18.05.2022 12:01

Poland Business Run. Pobiegną dla potrzebujących

Foto: materiały prasowe

Wziąć udział w wydarzeniu można na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika jest taki sam - 4 km. W Krakowie limit biegaczy wynosi 10 tys. uczestników (2 tys. sztafet).

Zapisy trwają do końca maja lub do wyczerpania limitu miejsc. Zainteresowanie jest duże: połowa miejsc zapełniła się już po pierwszym dniu.

Ubiegłoroczny bieg, ze względów bezpieczeństwa przeprowadzony w formule wirtualnej, przyciągnął ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów.

Pomoc uzyskali m.in. pani Agata, która przeszła mastektomię i potrzebuje rehabilitacji, oraz pan Zdzisław, który 20 lat od amputacji nogi wreszcie otrzyma protezę. Wśród beneficjentów jest też pan Sławomir, który w wieku 9 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę, a dziś jest fizjoterapeutą i sam pomaga pacjentom po amputacji. Wsparcie uzyskało także kilku polskich paraolimpijczyków.

Czytaj więcej

Poland Business Run - czeka na chętnych

Firmy, wnosząc opłatę za start, pomogą ludziom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. 100 procent kwoty z wpisowego przeznaczane jest co roku na zakup protez i wózków inwalidzkich oraz turnusy rehabilitacyjne i obozy aktywizujące. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii.

Dla firm to też świetna okazja do integracji i aktywizacji pracowników. W 5-osobowych sztafetach biegną przecież menedżerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli.

Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata

Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run

– Przeanalizowaliśmy nastroje naszych biegaczy po dwóch ostatnich edycjach Poland Business Run. Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. Z drugiej strony nie brakowało też głosów osób, które w pandemii tęskniły za biegiem ulicznym. Postanowiliśmy dać naszym uczestnikom obie opcje i możliwość wyboru – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Uczestnicy tradycyjnego biegu wystartują na krakowskich Błoniach w dwóch turach po tysiąc drużyn (5 tys. biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Ci, którzy zdecydują się na bieg wirtualny, będą mogli pokonać wybraną trasę, w dowolnym miejscu. Wystarczy, że zmierzą swój czas za pomocą aplikacji z funkcją GPS i prześlą go przez stronę internetową organizatora.

Jednym z ambasadorów wydarzenia jest Rafał Sonik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Lekkoatletyka
Grand Slam Track. Michael Johnson szuka Świętego Graala
Lekkoatletyka
Klaudia Siciarz kończy karierę. Niespełniona nadzieja polskich płotków
Lekkoatletyka
Justyna Święty-Ersetic: Umiem obsłużyć broń. Życie wojskowe nie jest mi obce
Lekkoatletyka
Najlepsi lekkoatleci świata przyjadą do Torunia. „Osiągamy sufit”
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Lekkoatletyka
Wielkie święto biegaczy. Półmaraton Warszawski znów zapisał się w historii