Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 09.08.2018 23:22 Publikacja: 09.08.2018 19:18
Adam Kszczot (z prawej) powinien w sobotę wieczorem walczyć o złoto mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów
Foto: AFP, Ian KINGTON
Korespondencja z Berlina
Mistrzostwa Europy dotarły do półmetka, po którym widać, jak potęga polskich rzutów przełożyła się na efektowny dla nas wygląd tabeli medalowej. Czy Polska utrzyma się na szczycie, czy Niemcy lub Wielka Brytania będą lepsze – to są pytania, na które odpowiedź poznamy w niedzielę.
88 wyników oficjalnie ratyfikował w tym roku jako rekordy kraju zespół Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Najbardziej wartościowy ustanowiła biegaczka Natalia Kaczmarek.
Armand Duplantis i Jakob Ingebrigtsen znów wystąpią przed polskimi kibicami. Szwed i Norweg będą największymi gwiazdami kolejnego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.
Sebastian Chmara został wybrany prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zastąpi na tym stanowisku Henryka Olszewskiego.
Reprezentacja Polski awansowała na trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Europy, które odbyły się jedenaście lat temu w Gateshead. - Sprawiedliwości stało się zadość - mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Tomasz Majewski.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
Konferencja „Biegowe 360 stopni” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w polskim środowisku biegowym. Wiedzą podzielą się 25-27 października m. in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek oraz Adam Kszczot.
W miarę przybliżania się daty wyborów do Bundestagu zaognia się konflikt pomiędzy CDU/CSU a SPD w sprawie dalszej strategii wobec władcy Kremla.
Dwóch mężczyzn zostało śmiertelnie rannych w wyniku strzałów, do których doszło w mieście Bad Friedrichshall w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec.
W ubiegłym roku niemiecki parlament wydał zgodę na realizację 97 projektów zbrojeniowych, których wartość przekracza 25 mln euro. Rok temu było ich zaledwie 55. To oznacza, że w 2024 r. posłowie zgodzili się na zakupy uzbrojenia za ponad 45 mld euro.
Pion prokuratorski Instytutu Pamięci Narodowej stara się ustalić okoliczności zbrodni popełnionych przez Niemców na Polakach oraz Żydach w czasie II wojny światowej.
W ciągu najbliższych miesięcy Donald Tusk będzie chciał pokazać wyborcom w kraju, że tylko jego formacja potrafi „wykorzystać” Unię Europejską z korzyścią dla Polski.
Finał Ligi Konferencji Europy, koszykarski Eurobasket i mistrzostwa Europy w pływaniu to duże sportowe wydarzenia, które odbędą się w tym roku w naszym kraju.
Jean-Noel Barrot i Annalena Baerbock – szefowie dyplomacji Francji i Niemiec – przybyli w piątek do stolicy Syrii, Damaszku. Spotkają się tam z nowym syryjskim przywódcą Ahmedem al-Szarą – podaje agencja Reutera.
Dla Polski kryzys za Odrą jest tak naprawdę bardziej szansą niż zagrożeniem. W ciągu dwóch dekad może się stać bogatsza od Niemiec. Rozmowa z Wolfgangiem Münchauem, autorem głośnej książki „Kaput: Koniec niemieckiego cudu gospodarczego”
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas