Koniec Turnieju Czterech Skoczni dla Richarda Freitaga

Richard Freitag został wycofany z 68. Turnieju Czterech Skoczni - informuje Onet. Niemiec nie przebrnął sobotnich kwalifikacji do konkursu w Oberstdorfie.

Aktualizacja: 31.12.2019 07:08 Publikacja: 31.12.2019 07:04

Sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec podjął decyzję, by 28-latek skupił się na indywidualnym treningu. - Richie ma problemy z oddawaniem dobrych skoków. Obecnie interweniujemy w taki sposób, by mógł szybko osiągnąć lepszą dyspozycję - powiedział Stefan Horngacher cytowany przez Onet.

Podczas kwalifikacji w Oberstdorfie Freitag uzyskał tylko 112 metrów i zajął odległe 59. miejsce. Najlepszym rezultatem trwającego sezonu jest 15. miejsce w Kuusamo. W Klingenthal i Engelbergu zawodnik nie mieścił się w pierwszej trzydziestce zawodów. Freitag przyzwyczaił kibiców do dalekich lotów. W sezonie 2017/18 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Lepszy okazał się wówczas tylko Kamil Stoch.

Inne sporty
Tadej Pogacar dziękuje Rafałowi Majce. Słoweniec coraz bliżej zwycięstwa w Giro d'Italia