FINAŁY
Biatlon
7.30 – 15 km ze startu wspólnego, mężczyźni
16.00 – 12,5 km ze startu wspólnego, kobiety ?(M. Hojnisz, W. Nowakowska-Ziemniak)
Snowboard
10.30 – cross, mężczyźni (ew. M. Jodko, Mateusz Ligocki)
Aktualizacja: 17.02.2014 07:00 Publikacja: 17.02.2014 07:00
Foto: ROL
Biatlon
7.30 – 15 km ze startu wspólnego, mężczyźni
16.00 – 12,5 km ze startu wspólnego, kobiety ?(M. Hojnisz, W. Nowakowska-Ziemniak)
Snowboard
10.30 – cross, mężczyźni (ew. M. Jodko, Mateusz Ligocki)
Bobsleje
15.30 – dwójki – 3. i 4. ślizg, mężczyźni (ew. D. Kupczyk, P. Mróz)
Łyżwiarstwo figurowe
16.00 – pary taneczne – program dowolny
Skoki narciarskie
18.15 – konkurs drużynowy na dużej skoczni, ?mężczyźni (K. Stoch, M. Kot, J. Ziobro, P. Żyła)
Narciarstwo dowolne
18.30 – skoki akrobatyczne, mężczyźni
Snowboard
8.00 – cross, kwalifikacje mężczyzn (M. Jodko, Mateusz Ligocki)
Narciarstwo dowolne
14.45 – skoki akrobatyczne, kwalifikacje mężczyzn
Hokej
13.30 – półfinał kobiet: USA – Szwecja
18.00 – półfinał kobiet: Kanada – Szwajcaria
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
Biatlon
Blisko 1500 uczestników wzięło udział w imprezie „Gimnastyka dla Wszystkich”, która odbyła się w trójmiejskiej ERGO Arenie. - Widok tej energii zostanie w nas na długo - mówi mistrz olimpijski Leszek Blanik.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow, przyjaciel Władimira Putina, odniósł zdecydowane zwycięstwo w wyborach na prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE).
Holender rozwiał wątpliwości i przypieczętował czwarty z rzędu tytuł mistrza świata Formuły 1, ale to nie koniec sezonu. Trwa rywalizacja w klasyfikacji konstruktorów, której wynik może zwiastować zmianę warty w przyszłym roku.
Marta Walczykiewicz weszła do zarządu Polskiego Związku Kajakowego. - Chcę realnie pracować dla dobra środowiska - zapowiada wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Otylia Jędrzejczak została wybrana na stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Mistrzyni olimpijska z Aten w tajnym głosowaniu pokonała Pawła Słomińskiego.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Aktywiści ekologiczni wydali oświadczenie, w którym odpowiedzieli na słowa premiera Donalda Tuska. Szef rząd poinformował, że wezwał służby do zdecydowanego reagowania na akcje polegające na blokowaniu dróg.
Stała się rzecz niezwykle smutna i niosąca daleko idące konsekwencje dla państwa polskiego i praworządności. Chodzi o bezprawny zamach na urząd Prokuratura Krajowego, który 12 stycznia został zrealizowany rękami pana ministra (Adama) Bodnara i pana premiera Donalda Tuska - mówił przed kancelarią premiera były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Mówię bez wahania, że pan premier Donald Tusk jest przestępcą - dodał. Ziobro był też pytany o stan zdrowia i powrót do życia publicznego oraz o to, czy pojawi się przed sejmową komisją ds. podsłuchów.
Premier Donald Tusk sprzeciwił się w serwisie X formie protestu stosowanej przez Ostatnie Pokolenie, organizację aktywistów ekologicznych znanych z protestów przeciwko nie dość aktywnej walki ze zmianami klimaty, polegających na blokowaniu dróg, ale też np. oblewaniu znanych dzieł sztuki farbą.
Po propozycji premiera Donalda Tuska, mówiącego o wspólnym, z krajami nordyckimi i bałtyckimi, patrolowaniu Morza Bałtyckiego, pojawia się uzasadnione pytanie o to, czy polska Marynarka Wojenna jest dziś w ogóle zdolna do zapobiegania przypadkom chińskiego „piractwa” morskiego oraz zagrożeniom ze strony Rosji. Innymi słowy, czy Polska może cokolwiek do takiego programu wnieść.
Tarcza Wschód to inteligentnie skomponowany ciąg skutecznej obrony - mówił premier Donald Tusk, który odwiedził pierwszy wybudowany odcinek umocnień. Wizytę Tuska w pobliżu wsi Dąbrówka skomentował na platformie X były minister obrony Mariusz Błaszczak, zwracając uwagę na nieobecność obecnego ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Kancelaria Premiera kupuje profesjonalną zamiatarkę w cenie ekskluzywnej limuzyny – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Opozycja pyta, czy nie dałoby się tam posprzątać taniej.
Dla mnie demokracja jest bezprzymiotnikowa, wymaga pluralizmu, także w instytucjach publicznych - mówił w rozmowie z RMF FM były europoseł i poseł PO, Bogusław Sonik, który poparł kandydaturę prezesa IPN, Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich.
Większość Polaków zgadza się na zwiększenie wydatków na zbrojenia. Opinie respondentów w tej sprawie są podobne do tych wyrażanych tuż po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie. W przyszłym roku rząd chce wydać na zbrojenia blisko 190 mld zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas