„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 06.10.2015 09:13 Publikacja: 06.10.2015 09:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Materiały Promocyjne
To nowa dyscyplina, która narodziła się kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych. Od tenisa stołowego różni się tym, że gra się specjalnymi rakietkami – drewnianymi deskami pokrytymi... papierem ściernym o drobnej ziarnistości. Jest to odpowiedź na dzisiejszą grę nowoczesnymi i drogimi rakietkami z podkładem i gumowymi okładzinami, która jest trudna, szybka, rotacyjna, a przez to nieciekawa dla widzów. Nowe rakietki z papierem ściernym są tak naprawdę powrotem do tenisa stołowego z pierwszej połowy XX w. Dawny model rakietki ogranicza prędkość i rotację piłki, przez co wymiany są dłuższe, bardziej spektakularne i ciekawsze dla widza. Jednakowy i niedrogi sprzęt wyrównuje również szanse zawodników, o zwycięstwie decydują umiejętności i strategia, a nie jakość rakietki.
PKOl jest organizacją, która moim zdaniem nadal nie spełnia pokładanych w niej oczekiwań - mówi "Rzeczpospolitej" Tomasz Chamera, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prezes Polskiego Związku Żeglarskiego
Pięć brązowych medali zdobyli Polacy podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w Budapeszcie. Nigdy wcześniej nasi pływacy nie stawali na podium tej imprezy częściej.
Polska sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie. Taki sam krążek wywalczyła na 50 m kraulem Katarzyna Wasick.
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) chce zakazać wdychania tlenku węgla. Inhalacje gazem stosował m.in. zwycięzca tegorocznego Tour de France i Giro d'Italia, mistrz świata Tadej Pogacar.
Krzysztof Chmielewski zdobył brązowy medal pływackich mistrzostw świata na 200 metrów stylem motylkowym. To trzeci taki sukces reprezentacji Polski w Budapeszcie.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu obejmują wiele możliwości działań środowiskowych, społecznych i etycznych. W Nokii zależy nam, aby proponowane przedsięwzięcia były wspierane przez pracowników, dlatego aktywnie słuchamy ich głosu i doceniamy ich zaangażowanie. Wierzymy, że ich udział w tych inicjatywach nie tylko wzbogaca naszą działalność, ale również tworzy silniejszą więź z organizacją.
Odpowiedzialność jest jedną z głównych wartości Grupy Żabka. To sprawia, że organizacja dąży to tego, by mieć realny wpływ na tematy społecznie ważne, uczestniczyć w działaniach poprawiających jakość życia lokalnych środowisk, angażować się w inicjatywy pomocowe i wspierać instytucje charytatywne. Filarami społecznej odpowiedzialności Grupy są: Dobrostan, Sąsiedztwo i Równe Szanse, w ramach których realizowane są cztery programy społeczne. W podejmowane działania firma aktywnie włącza swoich pracowników, współpracowników i franczyzobiorców, m.in. stwarzając im przestrzeń do niesienia pomocy w ramach wolontariatu pracowniczego.
Cyberzagrożenia przekształciły się z marginalnego ryzyka w poważne wyzwanie dla zarządów przedsiębiorstw. Na całym świecie powstają regulacje, które nakładają na firmy nowe obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Automatyzacja, analiza olbrzymich zbiorów danych, zapewnienie bezpieczeństwa – tego wszystkiego potrzebuje transport morski. Najnowocześniejsze rozwiązania w tej dziedzinie opracowała polska spółka.
Mamy wspaniałe eksponaty z historii techniki, często unikatowe. Ale organizujemy także warsztaty edukacyjne dla rodzin, wydarzenia we wnętrzach i w plenerze, pokazy filmowe i różne spotkania – mówią Paweł Bąk, dyrektor Muzeum Gazowni Warszawskiej (MGW), i Paweł Grzech, przewodnik z MGW.
W piątek, 29 listopada 2024 roku, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz w przedstawicielami partnerów Programu spotkała się ze stypendystami i stypendystkami pomostowymi, by uroczyście złożyć na ich ręce certyfikaty otrzymania stypendium. Spotkanie prowadziła Joanna Jonczyk.
Filarem skutecznej cyberochrony przemysłowej są dobrze przeszkoleni i świadomi pracownicy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas