Aktualizacja: 07.03.2016 18:51 Publikacja: 07.03.2016 18:51
Martin Fourcade medale zdobywa dla Francji, ale nie ma nic przeciwko temu, że przypomina mu się jego katalońskie korzenie
Foto: PAP/EPA
Francuzi mówią o takich sportowcach „kanibale", z powodu nieposkromionego apetytu na zwycięstwa. 28-letni Fourcade, urodzony w Perpignan we francuskiej części Katalonii, na mistrzostwach świata odniósł zwycięstwa w dwóch konkurencjach indywidualnych – sprincie i biegu pościgowym – oraz w biegu mieszanym (kobiety plus mężczyźni). W klasyfikacji wszech czasów wyprzedził rodaka Raphaëla Poirée, który zdobył siedem tytułów. Fourcade ma ich już osiem, zaledwie o trzy mniej niż legendarny Norweg, 42-letni Ole Einar Bjoerndalen.
Natalia Sidorowicz zaczęła sezon biatlonowego Pucharu Świata od czwartego miejsca w biegu indywidualnym w Kontiolahti. Takiego sukcesu nie mieliśmy od blisko pięciu lat.
Sergij Bezuglij i Mariusz Szałkowski poprowadzą reprezentacje Polski w nowym cyklu olimpijskim. Pierwszy zaopiekuje się kadrą kanadyjkarzy, a drugi - kanadyjkarek.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow zrezygnował z funkcji prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) zaledwie kilka dni po wyborze na to stanowisko.
Zbigniew Kowalczuk będzie nowym trenerem reprezentacji Polski kajakarek. Obowiązki przejmie 1 stycznia. - Reprezentacja ma ogromny potencjał. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść - mówi.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Blisko 1500 uczestników wzięło udział w imprezie „Gimnastyka dla Wszystkich”, która odbyła się w trójmiejskiej ERGO Arenie. - Widok tej energii zostanie w nas na długo - mówi mistrz olimpijski Leszek Blanik.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Nudne miasto, w którym nic się nie dzieje, nie ma kolejek do atrakcji turystycznych, nawet restauracje nie są oblegane - tak w najnowszej reklamie wygląda stolica Norwegii. Ale widz wie, że te „przywary” są w rzeczywistości największymi atutami Oslo.
W ciągu sześciu miesięcy 2024 roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się 2,98 miliona pasażerów. To więcej o 13 procent niż w tym samym okresie 2023 roku. Operacji lotniczych było 26 015, o 16,2 procent więcej.
Port Lotniczy Wrocław obsłużył w maju 416 tysięcy pasażerów, notując wzrost rok do roku o ponad 21 procent. Maj był jednocześnie piątym najlepszym miesiącem w historii tego portu.
Od 6 maja w Oslo samochody elektryczne nie mogą poruszać się po buspasach. Zakaz obowiązuje całą dobę, niezależnie czy w samochodzie znajdują się pasażerowie, czy nie. Oznacza to, że jeden z przywilejów dla użytkowników elektryków zakończył się w stolicy Norwegii po 21 latach.
Norweski Komitet Noblowski przyznał w piątek Pokojową Nagrodę Nobla. Laureatką została Narges Mohammadi, irańska działaczka na rzecz praw człowieka.
Laureata tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla poznamy 6 października. Nagroda przyznawana jest, zgodnie z intencją szwedzkiego przemysłowca, Alfreda Nobla, wynalazcy dynamitu, "osobie, która zrobiła najwięcej na rzecz rozwoju braterstwa między narodami, zniesienia lub redukcji stałych armii oraz organizowania i promowania kongresów pokojowych”.
Studenci ostatniego roku Akademii Teatralnej w Warszawie oraz ich odpowiednicy z Norwegii przygotowali pod kierunkiem Piotra Chołodzińskiego spektakl „Aaron”, który po kilku pokazach w Polsce pojechał teraz na Vega Scene w Oslo.
Rząd Norwegii skierował do parlamentu projekt pomocy dla Ukrainy przewidujący, że w ciągu pięciu lat Oslo przekaże Kijowowi 75 mld koron (ok. 6,8 mld euro) - informuje AP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas