Aktualizacja: 07.02.2019 14:07 Publikacja: 07.02.2019 06:37
Foto: AFP
- Dyktatorzy są w stanie zorganizować takie imprezy bez pytania ludzi o zgodę - mówił Kasper w rozmowie ze szwajcarskim "Tages-Anzeiger".
- Dla nas (działaczy związków sportowych - red.) wszystko jest łatwiejsze w dyktaturach - dodał w kontekście przyznania Pekinowi prawa do zorganizowania igrzysk olimpijskich w 2022 roku.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W sobotę wybory prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Zwycięzca będzie miał za zadanie wyprowadzić związek z finansowej i wizerunkowej zapaści.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Himalaistka Dorota Rasińska-Samoćko weszła na Sziszapangmę, która jest jej 14. ośmiotysięcznikiem. Oznacza to, że zapisała się w historii polskiej wspinaczki – jest bowiem pierwszą Polką, która zdobyła Koronę Himalajów i Karakorum.
Dlaczego globalne ocieplenie Europę przejściowo, ale drastycznie wyziębi? Czy naprawdę grozi nam już za dekadę zatrzymanie się systemu prądów atlantyckich? Czemu nie uda nam się zaadaptować do rosnącego poziomu mórz i oceanów? I jak doszło do tego, że na zachodnim Bałtyku nie mamy już śledzia, a na wschodnim dorsza? Rozmowa z prof. Jackiem Piskozubem z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie.
Nie do ośmiu, ale nawet do dwunastu godzin na dobę mają trwać przerwy w dostawie prądu w Ekwadorze, w związku z najgorszą suszą, jaka nawiedziła kraj w ostatnich dekadach.
Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl spytaliśmy, czy powodzie takie jak ta, która nawiedza obecnie południową Polskę, są spowodowane zmianami klimatu wywołanymi działaniami człowieka, czy naturalnymi zjawiskami meteorologicznymi.
Gigantyczny lodowiec Thwaitesa, zwany też „Lodowcem zagłady”, jest od wielu lat przedmiotem badań naukowców. Eksperci szacują, że jego proces topnienia może drastycznie wpłynąć na poziom mórz. Ostatnie badania wskazują na nowy, niepokojący trend.
Czy krowy, owce i kozy mogą stanowić zagrożenie dla klimatu naszej planety? Na pierwszy rzut oka takie pytanie wydaje się niedorzeczne. Tymczasem odpowiedź jest szokująca.
Po tym jak w poniedziałek temperatury w Bangladeszu wzrosły powyżej 43 stopni Celsjusza, rząd ponownie zdecydował się na zamknięcie szkół podstawowych i innych placówek edukacyjnych w kraju, w tym w stolicy, Dhace.
Właśnie obraduje w Warszawie kolejny szczyt klimatyczny TOGETAIR 2024. Wobec trwogi, jaką budzi przyszłość, zachowujemy się jak struś chowający łeb w piasek – albo wymyślamy bajędy o „wiadomych siłach”, albo usiłujemy zagadać strach potokiem frazesów równie słusznych co daremnych, dających jednak krzepiące poczucie sprawczości.
Szwedzka policja usunęła siłowo aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg sprzed wejścia do szwedzkiego parlamentu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas