Aktualizacja: 13.06.2019 14:06 Publikacja: 13.06.2019 14:03
Foto: AFP
W decydującym meczu w Bostonie mistrzowie pokonali na wyjeździe Boston Bruins 4:1. Sprawę mistrzostwa mogli rozstrzygnąć już wcześniej, ale szósty mecz (we własnej hali) przegrali aż 1:5. To pierwsze trofeum w historii klubu, który w finale grał już trzykrotnie, ale bardzo dawno temu, zaraz po dołączeniu do ligi NHL, pod koniec lat 60. Dwa razy przegrał decydujące batalie z Montreal Canadiens, a za trzecim razem 49 lat temu, uległ Bruins właśnie.
Otylia Jędrzejczak została wybrana na stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Mistrzyni olimpijska z Aten w tajnym głosowaniu pokonała Pawła Słomińskiego.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Parlament Kanady uchwalił ustawę, która pokryje pełne koszty antykoncepcji i leków na cukrzycę dla Kanadyjczyków. Jest to początkowa faza planu, który zostanie rozszerzony o publicznie finansowany krajowy program opieki farmaceutycznej.
Policja aresztowała 24-letniego mężczyznę w związku ze zniknięciem dwóch tamaryn cesarskich z ogrodu zoologicznego w Dallas.
We wtorek rząd Kanady ogłosi zniesienie obowiązku szczepień dla osób podróżujących po Kanadzie samolotem lub pociągiem, a także dla osób podróżujących poza granice Kanady - informuje CBC News.
Policja ostrzegła uczestników tzw. Konwoju wolności, którzy nadal protestują w Ottawie, że zamierza podjąć "natychmiastową" akcję, której celem będzie oczyszczenie stolicy z protestujących. W czwartek policjanci dokonali pierwszych aresztowań.
Mimo ostrzeżeń policji, że uczestnicy protestu zostaną aresztowani, "Konwój Wolności" wciąż blokuje ulice w stolicy Kanady. - Nie boję się. Nasz protest jest pokojowy - powiedział Reuterowi jeden z demonstrantów.
Najczęściej przekraczane lądowe przejście graniczne między USA a Kanadą od poniedziałku jest zablokowane przez kanadyjskich kierowców ciężarówek, którzy domagają się rezygnacji z obowiązku szczepień na COVID-19 dla kierowców, którzy regularnie przekraczają granicę z USA.
Policja w Ottawie poinformowała w poniedziałek, że zarekwirowała tysiące litrów benzyny i usunęła z ulic miasta cysternę w ramach działań mających zakończyć trwający od wielu dni protest uczestników tzw. Konwoju Wolności. Jednocześnie sąd tymczasowo zakazał uczestnikom "Konwoju Wolności" ogłuszającego trąbienia, które denerwowało mieszkańców stolicy Kanady.
Protestujących blokujących centrum Ottawy jest więcej niż policjantów i to oni kontrolują sytuację - powiedział burmistrz stolicy Kanady w dziesiątym dniu protestu "Konwoju Wolności". Późnym wieczorem czasu polskiego Jim Watson ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego w Ottawie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas