„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 30.08.2015 17:33 Publikacja: 30.08.2015 17:33
Foto: materiały prasowe
Do Krakowa przyjechało 300 najlepszych młodych kajakarzy z całej Europy. Tor Kolna z pewnością nie mógł zawieść ich oczekiwań. Nawet najbardziej wymagający zawodnicy nie mogli narzekać na brak wrażeń.
Dla młodych zawodników mistrzostwa Europy były szansą na pokazanie swoich możliwości przed wrześniowymi mistrzostwami świata seniorów w Londynie. Mimo iż wielu z nich walczyło o spełnienie marzeń i miejsce w dorosłej kadrze swoich krajów, walka o medale nie zeszła na drugi plan. Emocji nie brakowało, a zadbali o to m. in. reprezentanci Polski.
PKOl jest organizacją, która moim zdaniem nadal nie spełnia pokładanych w niej oczekiwań - mówi "Rzeczpospolitej" Tomasz Chamera, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prezes Polskiego Związku Żeglarskiego
Pięć brązowych medali zdobyli Polacy podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w Budapeszcie. Nigdy wcześniej nasi pływacy nie stawali na podium tej imprezy częściej.
Polska sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie. Taki sam krążek wywalczyła na 50 m kraulem Katarzyna Wasick.
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) chce zakazać wdychania tlenku węgla. Inhalacje gazem stosował m.in. zwycięzca tegorocznego Tour de France i Giro d'Italia, mistrz świata Tadej Pogacar.
Krzysztof Chmielewski zdobył brązowy medal pływackich mistrzostw świata na 200 metrów stylem motylkowym. To trzeci taki sukces reprezentacji Polski w Budapeszcie.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Choć do ferii zimowych w niektórych regionach został jeszcze miesiąc, a w innych nawet więcej czasu, to samorządy już przygotowują się do organizowania półkolonii.
Jeszcze przed wyborami prezydenckimi w maju 2025 roku wszystkie siły polityczne czeka wyborczy sprawdzian w Krakowie. Mieszkańcy miasta wybiorą nowego senatora.
Student krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego pozwał uczelnię z powodu niezdanego egzaminu. Sąd orzekł na jego korzyść, a decyzję o skreśleniu z listy studentów uchylono.
Rosnący dług miasta bierze się z tego, że my cały czas inwestujemy, pomimo że planowana nadwyżka operacyjna w 2025 r. będzie sięgała 300 mln zł – mówi Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa.
„Fobia” wg koncepcji i scenariusza Karola Radziszewskiego i Markusa Ohrna (w jego reżyserii) z Nowego Teatru w Warszawie otrzymała Grand Prix XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie. Łącznie Nowy otrzymał trzy nagrody.
Do piątku mieszkańcy Szczecina mogą odbierać karmniki w siedzibach Lasów Miejskich. Podobną akcję zorganizowano w Białymstoku.
W budżecie państwa na 2025 nie uwzględniono pieniędzy na wsparcie budowy krakowskiego metra. Głosami niemal wszystkich posłów koalicji rządzącej odrzucona została poprawka w tej sprawie.
Najważniejsze krajowe spektakle i premiera „Quanty” Łukasza Twarkowskiego wypełnią program 17. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie (6-16 grudnia). „Elisabeth Costello" Krzysztofa Warlikowskiego zagrana będzie trzy razy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas