Kolejny rekord na Euro 2024. Albania z Włochami strzeliła najszybszego gola w historii turnieju

Zaledwie 23 sekund potrzebował Nedim Bajrami, by w meczu z Włochami dać prowadzenie Albanii. Tym sposobem na Euro 2024 mamy kolejny rekord: tym razem najszybciej strzelonego gola w historii mistrzostw Europy w piłce nożnej. Bajrami na co dzień gra we włoskim Sassuolo.

Aktualizacja: 16.06.2024 12:56 Publikacja: 15.06.2024 21:24

Euro 2024. Nedim Bajrami w pierwszej minucie otworzył wynik meczu Włochy-Albania

W meczu otwarcia Euro 2024 między Niemcami a Szkocją (5:1), pobity został rekord meczów otwarcia — nigdy wcześniej nie zdarzyło się bowiem, by jedna drużyna wygrała taką różnicą goli oraz by zdobyła trzy gole w pierwszej połowie. W trzecim meczu turnieju, między Hiszpanią a Chorwacją, Lamine Yamal (16 lat i 338 dni) został najmłodszym piłkarzem, który wystąpił na mistrzostwach Europy. Mecz Euro 2024 numer 4, Włochy — Albania, przyniósł nam kolejny rekord.

Nedim Bajrami miał powód do radości po kilkudziesięciu sekundach meczu Włochy-Albania

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Euro 2024. Włochy — Albania. Bajrami z najszybszym golem w historii mistrzostw Europy [WIDEO]

Nedim Bajrami strzelił gola dla Albanii już w 22. sekundzie meczu z Włochami, gdy wykorzystał nieporozumienie rywali przy wyrzucie piłki z autu. Tym samym zapisał się w historii Euro — nigdy wcześniej żaden gol na piłkarskich mistrzostwach Europy nie został zdobyty tak wcześnie.

Najszybsze gole w historii Euro [LISTA]

W top 5 najszybciej zdobytych goli w historii mistrzostw Europy wciąż jest Robert Lewandowski ze swoim golem z ćwierćfinału Euro 2016 między Polską a Portugalią.

• 23. sekunda — Nedim Bajrami (Albania — Włochy, Euro 2024)
  • 67. sekunda (1:07) - Dmitrij Kiriczenko (Rosja - Grecja, Euro 2004)
  • 82. sekunda (1:22) - Emil Forsberg (Szwecja - Polska, Euro 2024)
  • 99. sekunda (1:39) - Yussuf Poulsen (Dania - Belgia, Euro 2020)
  • 100. sekunda (1:40) - Robert Lewandowski (Polska - Portugalia, Euro 2016)

Euro 2024
Euro 2024: Dania - Anglia. Dlaczego faworyci cierpią na boisku?
Euro 2024
Euro 2024. Szwajcarzy blisko awansu, Szkoci zachowali szanse
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Euro 2024
Niemcy znów pewnie wygrywają, Musiala gwiazdą Euro 2024. Węgry bezbronne na oczach Orbána