Eliminacje LM: Gol Kędziory, porażka Dynama Kijów

Tomasz Kędziora zdobył jedynego gola dla Dynama Kijów w meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Ajax wygrał w Amsterdamie z mistrzem Ukrainy 3:1.

Aktualizacja: 22.08.2018 23:03 Publikacja: 22.08.2018 22:51

Prawy obrońca Dynama, były piłkarz Lecha Poznań, strzelił gola w 15 minucie - była to bramka wyrównująca, bo już w 2 minucie Ajax wyszedł na prowadzenie po golu Donny'ego van de Beeka.

Gol Kędziory okazał się jednak tylko trafieniem honorowym - bo jeszcze przed końcem pierwszej połowy Ajax wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie - gole dla drużyny z Holandii zdobywali Hakim Ziyech i Dusan Tadić. W drugiej połowie wynik już się nie zmienił.