Aktualizacja: 20.12.2019 13:56 Publikacja: 20.12.2019 11:31
Foto: Fotorzepa, Maciej Zieniewicz
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), założona dwadzieścia lat temu w Lozannie z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, koordynuje działania przeciw używaniu przez sportowców niedozwolonych środków dopingujących. Od 1 stycznia 2020 obowiązki prezydenta WADA przejmie Witold Bańka, dotychczasowy minister sportu i turystyki RP.
W rozmowie ze Stefanem Szczepłkiem i Mirosławem Żukowskim Witold Bańka opowiada, jakie są dziś relacje między WADA a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim; jakie konsekwencje może mieć decyzja o niedopuszczeniu Rosji do udziału w igrzyskach olimpijskich i piłkarskiego mundialu; czy odczuwa wpływ polityków na walkę o czystość sportu; jak działają krajowe laboratoria, dlaczego nie wygramy walki z dopingiem i jak zakończył się przypadek braci Zielińskich.
Organizacja przez Rosję Światowych Igrzysk Przyjaźni została oficjalnie przełożona na czas nieokreślony. W internecie opublikowano dekret w tej sprawie podpisany przez Władimira Putina. Igrzyska początkowo miały odbyć się we wrześniu w Moskwie i Jekaterynburgu, później wydarzenie przełożono na 2025 rok.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
Ogłoszono nazwiska 25 polskich sportowców nominowanych w 90. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. Głosowanie potrwa do 3 stycznia.
W wieku 38 lat zmarł Michał Dąbrowski, szermierz, medalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Tucker Carlson przyjechał do Moskwy i przeprowadził wywiad z Siergiejem Ławrowem.
Ukraińska armia zmaga się z niedoborem żołnierzy na froncie. W obliczu trudnej sytuacji, niektóre jednostki dają drugą szansę wojskowym, którzy wcześniej opuścili swoje jednostki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski przekonuje, że od początku wojny ukraińska armia straciła „znacznie mniej” niż 80 tysięcy żołnierzy.
Zebrani w Brukseli szefowie dyplomacji 32 państw członkowskich sojuszu nie porozumieli się w sprawie zaproszenia Ukraińców do paktu.
Botswana i Angola dołączyły do planu grupy G7 mającego na celu wypchnięcie Rosji ze światowego rynku diamentów. Udział głównych konkurentów Rosji umożliwi wprowadzenie certyfikatów na 90 proc. globalnego obrotu diamentami.
Próba utrzymania zdobytej przez Ukraińców części obwodu kurskiego do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych to absurd – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Samolot prezydenta Rosji Władimira Putina uczestniczył w operacji wywożenia ukraińskich dzieci z okupowanych części Ukrainy, pozbawiania ich ukraińskiej tożsamości i umieszczania w rosyjskich rodzinach - wynika z raportu, który powstał na Yale School of Public Health.
Kreml zgodził się na sprzedaż krajowej spółce rosyjskich aktywów duńskiego koncernu piwowarskiego Carlsberg, które zawłaszczył w lipcu. Cena transakcji jest dużo niższa od rzeczywistej wartości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas