Aktualizacja: 13.12.2024 09:51 Publikacja: 03.01.2024 13:35
Foto: Fotorzepa/Piotr Nowak
Chodzi o środki, które działacze oraz trenerzy mogliby przeznaczyć na przygotowania sportowców do najważniejszej imprezy czterolecia. MKOl jeszcze w sierpniu chwalił się, że przekazał w ten sposób Ukraińcom blisko 7,5 mln dolarów. Trafiły one do 3 tys. zawodników oraz szkoleniowców, model ich dystrybucji nie był dla wszystkich jasny.
- Thomas Bach mówi dużo o wsparciu z Funduszu Solidarności. Zarządza nim Siergiej Bubka, a my mamy wiele pytań. Raz słyszymy, że wsparcie dostało 3 tys. sportowców, innym razem mówi się o zawodnikach i działaczach, a później o „członkach społeczności olimpijskiej”. To różne grupy. Nie znam żadnego aktywnego olimpijczyka, który dostałby te środki - mówił „Rz” członek ukraińskiego komitetu olimpijskiego, skeletonista Władysław Heraskewycz.
Szpadzista Siergiej Bida jest jednym z kilku rosyjskich szermierzy, którzy po inwazji na Ukrainę wyjechali z kraju. Wicemistrz olimpijski i jego żona Violetta trafili na listę poszukiwanych przez rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
Mistrz olimpijski Jewgienij Ryłow, który został zdyskwalifikowany za udział w prowojennym wiecu, zbojkotuje igrzyska, a rosyjscy działacze przestrzegają swoich sportowców, że medale zdobyte w Paryżu i tak mogą później stracić.
Rosjanie i Białorusini będą w Paryżu, bo według Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nie powinno się karać sportowców za postępowanie rządu, nawet jeżeli trwa wojna, a ich występy służą propagandzie.
Andrzej Duda może zostać członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Uchwałę w tej sprawie podjął zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).To początek długiego procesu, w którym nie pomoże raczej Donald Trump.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował o poparciu kandydatury Witolda Bańki na prezydenta i Yang Yang na wiceprezydentkę Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Dowództwo Operacyjne RSZ poinformowało o rozpoczęciu operowania wojskowego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej w związku z rozpoczęciem przez Rosjan zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę.
Izraelska armia zbombardowała budynek poczty na terenie obozu dla palestyńskich uchodźców Muchajjam an-Nusajrat w środkowej części Strefy Gazy, zabijając co najmniej 30 osób i raniąc kolejnych 50 - informują palestyńscy ratownicy medyczni, cytowani przez agencję Reutera.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Wyłaniają się zarysy planu Donalda Trumpa zakończenia wojny na Ukrainie - pisze "Wall Street Journal". Trump chciałby, aby to europejskie wojska nadzorowały zawieszenie broni.
Hucznie ogłoszony program Kremla zastąpienia zagranicznych samolotów pasażerskich własną produkcją okazał się wydmuszką. Od początku agresji Putina na Ukrainę rosyjski przemysł lotniczy był w stanie wyprodukować 7 samolotów ze 108, które obiecał narodowi Putin.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyraził gotowość do odbycia kolejnej rozmowy telefonicznej z prezydentem Władimirem Putinem, pomimo braku pozytywnego wyniku poprzedniej rozmowy.
Baszara Asada z Damaszku wywieźli rosyjscy agenci. Ale w bazach w Syrii nadal tkwią – otoczeni przez powstańców – żołnierze Kremla.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas