To pierwsze kadrowe decyzje nowego ministra Sławomira Nitrasa. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest jednym z trzech, które po zmianie władzy pozostawało bez sekretarzy stanu, obok resortów rolnictwa i zdrowia.

Nowi wiceministrowie sportu to doświadczeni politycy. Ireneusz Raś jest posłem od 2005 roku, jest prezesem partii Centrum dla Polski, wchodzącej w skład PSL — Koalicji Polskiej. Piotr Borys w 2009 roku został europosłem, a w 2019 roku posłem Platformy Obywatelskiej. W obecnej kadencji Sejmu został wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nie zasiada za to w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, której wiceszefem jest Raś.

Czterech wiceministrów w resorcie Sławomira Nitrasa

Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, w resorcie sportu i turystyki w przyszłości będą powołani dwaj kolejni wiceministrowie – z Lewicy i z Polski 2050 Szymona Hołowni. Podział kompetencji w ministerstwie nie został jeszcze ustalony.

Czytaj więcej

Kim jest Sławomir Nitras, nowy minister sportu i turystyki

Czworo sekretarzy stanu Ministerstwo Sportu i Turystyki miało również w rządzie Mateusza Morawieckiego. Do październikowych wyborów wiceministrami u Kamila Bortniczuka byli Arkadiusz Czartoryski, Andrzej Gut-Mostowy, Anna Krupka i Jacek Osuch.