Justyna Kowalczyk trzeci raz z rzędu wygrała plebiscyt „Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej na najlepszego sportowca Polski. Wyniki ogłoszono podczas sobotniej gali w Teatrze Polskim w Warszawie.
Wyboru dokonali czytelnicy „PS", a telewidzowie mogli oddawać głosy, wysyłając esemesy jeszcze podczas trwania gali. Dzięki nim w roku 2008 zwycięstwo odniósł Robert Kubica. Teraz Kowalczyk prowadziła od początku i wygrała niezagrożona.
Kapituła, złożona z dziennikarzy „PS" i TVP, przyznała Championy za wybitne osiągnięcia. Drużyną Roku 2011 została reprezentacja Polski siatkarzy. Za najlepszego trenera uznano Marka Cieślaka, który trzeci raz z rzędu poprowadził żużlowców do zwycięstwa w zawodach o Drużynowy Puchar Świata.
Najlepsi sportowcy 2011
1. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie), 2. Bartosz Kurek (siatkówka),
3. Adam Małysz (skoki narciarskie),
4. Agnieszka Radwańska (tenis),
5. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie),
6. Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka),
7. Robert Lewandowski (piłka nożna),
8. Jarosław Hampel (żużel),
9. Konrad Czerniak (pływanie),
10. Kamil Stoch (skoki narciarskie).