Remis w Podgoricy

Polska zremisowała w Podgoricy z Czarnogórą 2:2 (1:2) w inauguracyjnym meczu grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata

Publikacja: 07.09.2012 21:30

Błaszczykowski strzelił z rzutu karnego w 6. minucie meczu. Na 1:1 wyrównał w 27 min. Nikola Drincic, a wynik na 2:1 poprawił Mirko Vucinic. To był ostatni gol pierwszej połowy meczu, bo padł już w doliczonym czasie (45.+3.).

Już w drugiej połowie na 2:2 wyrównał Adrian Mierzewski, który w 55. min. strzelił bramkę główką.

W 69. minucie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Polską czerwoną kartką za uderzenie łokciem Roberta Lewandowskiego został ukarany obrońca Czarnogóry Savo Pavicevic.

W 72. minucie meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Czarnogórą w Podgoricy czerwoną kartką za odepchnięcie rywala ukarany został pomocnik reprezentacji Polski Ludovic Obraniak.

Spotkaniu na murawie towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Na dwie godziny i pół przed pierwszym gwizdkiem sędziego na ulicach Podgoricy zdecydowanie więcej było policjantów niż kibiców.

- Akcji na taką skalę nie było nawet w ubiegłym roku, kiedy przyjechali do nas Anglicy - powiedział pracownik jednego z miejscowych hoteli.

Wszystkie ulice w pobliżu stadionu Pod Goricom są zamknięte nie tylko dla samochodów, ale również dla pieszych. Do tej strefy mogą wejść tylko mieszkańcy za okazaniem dokumentów lub przedstawiciele mediów z akredytacjami. Kibice obu drużyn nie są wpuszczani, zresztą praktycznie ich nie widać.

Na każdym skrzyżowaniu stoi patrol policji. Bezpieczeństwa pilnują również funkcjonariusze po cywilnemu.

W Podgoricy jest bardzo ciepło, około 30 stopni Celsjusza.

Mecz w Podgoricy otwiera rywalizację w grupie H eliminacji MŚ-2014.

Polska - Czarnogóra 2:2

Bramki:

dla Czarnogóry - Nikola Drincic (27), Mirko Vucinic (45+3-głową); dla Polski - Jakub Błaszczykowski (6-karny), Adrian Mierzewski (55-głową).

Skład reprezentacji:

Polska:

Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk, Eugen Polanski, Ludovic Obraniak, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Czarnogóra:

Mladen Bozovic - Savo Pavicevic, Marko Basa, Stefan Savic, Milan Jovanovic - Simon Vukcevic, Nikola Drincic, Elsad Zverotic, Vladimir Volkov - Mirko Vucinic, Stevan Jovetic.

Sędzia:

Kristinn Jakobsson (Islandia).

Pozostało 84% artykułu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym