Chelsea na tronie w Nowy Rok

Drużyna z Londynu zremisowała na wyjeździe z Southampton 1:1, ale pozostała liderem. Manchester Utd zatrzymany przez Tottenham.

Aktualizacja: 29.12.2014 08:41 Publikacja: 29.12.2014 01:00

Hugo Lloris swoimi interwencjami zapewnił Tottenhamowi punkt w meczu z Manchesterem United

Czerwone Diabły, mimo dużej przewagi, tylko zremisowały bezbramkowo w Londynie, ale skończyły rok na podium, za Chelsea i sąsiadami z City. Kontynuują serię meczów bez porażki (już dziewięć). Zaczęła się ona 8 listopada, tydzień po przegranej w derbach Manchesteru.

W niedzielę na drodze do kolejnego zwycięstwa stanął im Hugo Lloris. Bronił tak, że jeszcze w przerwie, w tunelu prowadzącym do szatni, pogratulował mu David de Gea. Francuz zatrzymywał strzały Robina van Persiego i Ashleya Younga, sprzyjało mu też szczęście – po uderzeniu Juana Maty z rzutu wolnego i rykoszecie od głowy Ryana Masona piłka trafiła w słupek.

– Straciliśmy dwa punkty. W pierwszej połowie zagraliśmy najlepiej w sezonie, mogliśmy zdobyć cztery, pięć goli. Kiedy nie wykorzystuje się takich sytuacji, trudno myśleć o zwycięstwie – przyznał Louis van Gaal. Tottenham przetrwał ataki gości i w końcówce był bliski strzelenia bramki, ale doskonałą okazję zmarnował Mason.

Manchester United nie przegrał meczu od 2 listopada

Strata United do Chelsea wciąż wynosi dziesięć punktów, bo zespół Jose Mourinho również zremisował – w Southampton. Przegrywał po błędzie tak ostatnio chwalonego Johna Terry'ego (nieudana pułapka ofsajdowa), wyrównał tuż przed przerwą po indywidualnej akcji Eden Hazard.

Szansy na zbliżenie się do lidera nie wykorzystał Manchester City. Mistrzowie Anglii prowadzili u siebie 2:0 z beniaminkiem z Burnley i nic nie zapowiadało katastrofy. A jednak w drugiej połowie cały ich wysiłek poszedł na marne. Wystarczyły dwa momenty dekoncentracji i uznana przez sędziego bramka ze spalonego, by kibice opuszczali stadion ze spuszczonymi głowami. Remis 2:2 sprawia, że City nadal traci trzy punkty do Chelsea.

Zwycięstwa z rąk nie wypuścił Arsenal. Też prowadził do przerwy z West Hamem 2:0, też krótko po wznowieniu gry stracił gola, ale więcej Wojciech Szczęsny piłki z bramki już nie wyciągał. SkySports ocenił go na 7, lepszej noty nikt w tym spotkaniu nie dostał. Arsenal awansował na piąte miejsce, podium coraz bliżej.

Dziś ostatni mecz kolejki, ale nie koniec świąteczno-noworocznego maratonu. Liverpool podejmuje na Anfield Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce (21.00, Canal+ Sport). Polak zebrał pochwały za poprzednie spotkanie z Aston Villą. W końcówce obronił dwa groźne strzały i jego drużyna wygrała 1:0.

To będzie szczególne spotkanie dla trenera Liverpoolu Brendana Rodgersa, który wprowadził klub z Walii do Premiership.

2 / 3
Wywiesił na stadionie baner "Strefa wolna od LGBT". Polonia Warszawa nałożyła zakaz klubowy
Trzy gole Jesusa Imaza. Jagiellonia wygrywa 4:0
Polskie drużyny w walce o europejskie puchary. Wszyscy chcą się dostać na salony
Mieli grać w europejskich pucharach, wkrótce mogą przestać istnieć. Ukraiński klub na skraju upadku
Kim jest Leny Yoro - nastolatek, za którego Manchester United zapłacił fortunę?