Argentyna wygrywa Copa America. Lionel Messi kontuzjowany

Argentyna po raz 16. w historii wygrała turniej Copa America. W finale pokonała po dogrywce Kolumbię 1:0.

Publikacja: 15.07.2024 06:17

Lautaro Martinez

arb

Gola na wagę mistrzostwa Ameryki w piłce nożnej (w Copa America uczestniczą obecnie nie tylko kraje Ameryki Południowej, ale też Ameryki Północnej) zdobył w 112. minucie Lautaro Martinez.

Argentyna-Kolumbia 1:0: Argentyna wygrywa Copa America po akcji dwóch rezerwowych

Martinez pojawił się na murawie dopiero w 97. minucie, zastępując Juliana Alvareza. Gola strzelił wykorzystując podanie innego rezerwowego, Giovaniego Lo Celso. Dla Martineza był to 29 gol w reprezentacji a piąty w tegorocznym Copa America.

Argentyna po tegorocznym tryumfie w Copa America ma na koncie największą liczbę zwycięstw w tym turnieju.

To trzeci z rzędu wielki turniej wygrany przez Argentynę, która wygrała Copa America trzy lata temu, po czym w 2022 roku na mundialu w Katarze zdobyła mistrzostwo świata. Tym samym Argentyna powtórzyła wyczyn Hiszpanii, która w latach 2008-2012 wygrała dwa razy mistrzostwo Europy i raz mistrzostwo świata — zauważa AP.

Argentyna przerwała serię meczów Kolumbii bez porażki

Wygrywając z Kolumbią w finale Argentyna przerwała serię 28 meczów swoich rywali bez porażki. Seria ta rozpoczęła się w lutym 2022 roku. Co ciekawe ostatnią drużyną, która wygrała z Kolumbią przed finałem Copa America była też Argentyna.

Mecz rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem ze względu na problemy organizatorów z zapanowaniem nad kibicami szturmującymi bramy stadionu.

Lionel Messi, największa gwiazda reprezentacji Argentyny, zszedł z murawy już w 64. minucie w wyniku doznanego urazu. Zawodnik Interu Miami obserwował z ławki, jak jego koledzy zdobywają tytuł z wyraźnie spuchniętą prawą kostką.

Pozostało 85% artykułu
2 / 3
Chorwacja - Polska. Komu tym razem pomoże Michał Probierz?
Liga Narodów. Francuzi przegrali z Włochami. Tyrada w szatni, gwiazdy na celowniku
Szkocja - Polska. Dlaczego Michał Probierz po meczu mógł się napić szkockiej
Stefan Szczepłek: Zwycięski początek Ligi Narodów
Aż 7,2% na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowy
Lewandowski golem ze Szkocją dogonił legendę. Cristiano Ronaldo z jubileuszową bramką