Ligue 1: PSG przegrywa drugi wyjazdowy mecz z rzędu

PSG przegrało na wyjeździe z Rennes 0:1 w meczu 19. kolejki Ligue 1. Dla mistrzów Francji to druga porażka w lidze w wyjazdowym meczu z rzędu - zauważa Onet.

Publikacja: 16.01.2023 07:56

Rennes - PSG 1:0

Porażka PSG oznacza, że drugie w tabeli, RC Lens, w kadrze którego jest trzech Polaków (Przemysław Frankowski, Adam Buksa, Łukasz Poręba), po 19. kolejkach traci do drużyny gwiazd z Paryża tylko trzy punkty.

Lens, w rozgrywanym na początku roku meczu na szczycie PSG wygrało 2:1 - jednego z goli zdobył wówczas Frankowski.

W pierwszym składzie PSG wybiegli na murawę Lionel Messi i Neymar, a w drugiej połowie na murawie pojawił się też Kylian Mbappe. To jednak nie wystarczyło na gospodarzy, którzy niespodziewanie od początku meczu mieli optyczną przewagę.

Zwycięskiego gola dla Rennes zdobył w 65. minucie Hamari Traore, który wykorzystał podanie Adriena Trufferta - relacjonuje Onet

PSG mógł chwilę później wyrównać, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Kylian Mbappe.

Paryżanie dopiero w 81. minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę Rennes.

Powody do radości miał w niedzielę Mateusz Wieteska - jego Clermont Foot wygrało 2:1 z Angers i zajmuje wysokie, jak na przedsezonowe oczekiwania, ósme miejsce w tabeli.