"Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem" - poinformował PZPN.

"Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze" - czytamy w komunikacie.

Kontynuowanie kariery w Rosji

Maciej Rybus na zasadzie wolnego transferu przeniósł się z Lomotiwu Moskwa do Spartaka Moskwa. Wielu zagranicznych piłkarzy w związku z inwazją Rosji na Ukrainę postanowiło opuścić kraj. 

W związku z pozostaniem w Rosji, pojawiły się pytania o przyszłość piłkarza w reprezentacji Polski. Agent zawodnika Mariusz Piekarski tłumaczył w rozmowie z portalem Meczyki, że decyzja została podjęta w związku z obawą o bezpieczeństwo rodziny. Rybus związał się z Rosjanką i w Moskwie wspólnie wychowują dwójkę dzieci.

– Jest to sprawa wymagająca dużej delikatności. Zdaję sobie sprawę, że budzi duże emocje w mediach czy wśród kibiców, ale PZPN jako federacja piłkarska na pewno nie będzie komentował decyzji transferowych poszczególnych zawodników – mówił w rozmowie z tvpsport.pl prezes PZPN.