Eliminacje MŚ: Niespodzianka. Grecja wywozi punkt z Hiszpanii

Hiszpania zaczęła eliminacje od mundialu zaledwie remisując z Grecją u siebie 1:1 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 26.03.2021 03:42 Publikacja: 26.03.2021 03:33

Faworyzowana Hiszpania w rozgrywanym w Grenadzie meczu grupy B eliminacji do mistrzostw świata nie potrafiła pokonać znacznie niżej notowanej Grecji. W grupie B, oprócz tych dwóch drużyn, o awans do finałów mistrzostw świata rywalizują jeszcze Szwecja, Gruzja i Kosowo.

Hiszpania wyszła na prowadzenie w 33. minucie - Koke podaniem znalazł Alvaro Moratę, a napastnik Juventusu Turyn pokonał bramkarza gości - relacjonuje Onet.

"La Roja" miała w tym meczu wyraźną przewagę - momentami posiadała piłkę przez 80 proc. czasu gry, a głęboko broniący się Grecy skupili się na obronie dostępu do swojej bramki.

Hiszpania nie miała jednak pomysłu jak sforsować te zasieki pod grecką bramką. A w 56. minucie błąd popełnił Inigo Martinez, który zastąpił w przerwie Sergio Ramosa. Środkowy obrońca Athletic Bilbao sfaulował w swoim polu karnym Giorgosa Masourasa a "jedenastkę" na gola na wagę remisu zamienił Anastasios Bakasetas.

Nawet stracony gol nie zmienił wiele w grze Hiszpanów, którzy w całym meczu tylko dwa razy celnie uderzyli na bramkę Greków.

Hiszpania jest jednym z rywali Polaków w fazie grupowej przełożonego na lato 2021 roku Euro 2020.

2 / 3
PSG rozbiło się o żółty mur. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów