Real Madryt z Superpucharem Hiszpanii

Real Madryt wygrał 2:0 z Athletic Bilbao w finale miniturnieju, którego stawką był Superpuchar Hiszpanii.

Publikacja: 17.01.2022 06:23

Piłkarze Realu z Superpucharem Hiszpanii

Trofeum zapewniły "Królewskim" trafienia Luki Modricia i Karima Benzemy. W półfinale turnieju Real wygrał po dogrywce 3:2 z Barceloną, a Athletic Bilbao wygrało z Atletico Madryt 2:1 - przypomina Onet. Turniej rozegrano w Arabii Saudyjskiej.

W finale Superpucharu Hiszpanii Real, który prowadzi obecnie w tabeli La Liga, od początku uzyskał przewagę, choć długo nie przekładało się to na bramki. Na prowadzenie wyprowadził "Królewskich" w 38. minucie Luka Modrić - Chorwat precyzyjnym strzałem wykończył efektowną akcję Brazylijczyka Rodrygo.

W 52. minucie drugiego - i jak się okazało ostatniego - gola w tym meczu zdobył Karim Benzema. Francuz pokonał Unaia Simona z rzutu karnego.

Athletic Bilbao miał szansę na kontaktowego gola w 86. minucie - wówczas Eder Militao zagrał piłkę ręką w polu karnym, za co obejrzał czerwoną kartkę, a sędzia podyktował "jedenastkę" dla "Królewskich". Raul Garcia nie wykorzystał jednak rzutu karnego - jego uderzenie w środek bramki Thibaut Courtois, który rzucił się w róg, zdołał odbić nogą.

12

Tyle razy Real Madryt wygrał Superpuchar Hiszpanii

Real tryumfował w rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii po raz 12. Więcej tych trofeów ma na swoim koncie tylko Barcelona (13).

2 / 3
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym