Milik utrzymuje Olympique Marsylia w europejskich pucharach

Gol Arkadiusza Milika zapewnił Olympique Marsylia zwycięstwo w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki zwycięstwu 1:0 z Lokomotiwem Moskwa ekipa z Marsylii wiosną zagra w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Publikacja: 10.12.2021 06:00

Arkadiusz Milik cieszy się z gola

Wygrana z Lokomotiwem była dopiero pierwszą wygraną drużyny z Marsylii w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europy. Wcześniej ekipa Milika zremisowała cztery mecze, a jeden przegrała.

Gdyby Olympique przegrał z Lokomotiwem, wówczas to ekipa z Moskwy zajęłaby trzecie miejsce w grupie i to ona wiosną grałaby dalej w europejskich pucharach. Zawodnikiem zespołu z Moskwy jest obrońca reprezentacji Polski, Maciej Rybus.

Milik zapewnił zwycięstwo gospodarzom w 35. minucie. Cengiz Under dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, gdzie na piłkę czekał Arkadiusz Milik, który uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi gości - relacjonuje Onet.

W 54. minucie Milik popisał się świetnym podaniem do Gersona, ale Brazylijczyk nie wykorzystał szansy na podwyższenie prowadzenia.

Milik został zmieniony w 68. minucie. Maciej Rybus zagrał 90. minut w barwach Lokomotiwu.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Valentina Rongiera.

Grupę E Ligi Europy wygrali piłkarze Galatasaray Stambuł. Drugie miejsce zajęło Lazio Rzym.