Puchar Polski: Wieczysta nie zagra w 1/8 finału. Pierwsza porażka od lata 2020

Wieczysta Kraków przegrała 0:5 z Garbarnią w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Dla ekipy prowadzonej obecnie przez Franciszka Smudę to pierwsza porażka od lipca 2020 roku.

Publikacja: 02.11.2021 14:41

Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 0:5

Grająca w IV lidze Wieczysta ma w swoim składzie wielu byłych reprezentantów Polski i piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie. W jej barwach grają m.in. Sławomir Peszko, Radosław Majewski czy Łukasz Burliga. Jednak w meczu z II-ligową Garbarnią piłkarze Wieczystej doznali zaskakująco wysokiej porażki, choć przed meczem uważano ich nawet za faworyta - zauważa Onet.

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Wieczysta wyeliminowała drużynę Chrobrego Głogów. W swojej grupie IV ligi ekipa Wieczystej w 16 meczach zremisowała tylko raz, wszystkie pozostałe spotkania wygrała. Bilans bramkowy ekipy prowadzonej przez Smudę w lidze to 77-8. Na własnym stadionie Wieczysta straciła tylko jednego gola.

Tymczasem Garbarnia wyszła na prowadzenie już w 12. minucie. po uderzeniu Michała Kleca. Sześć minut później po szybkiej kontrze Garbarni Michała Feliksa faulował w polu karnym bramkarz Wieczystej Bartosz Plewka - i po chwili rzut karny na bramkę zamienił Daniel Morys.

Jeszcze przed końcem I połowy z murawy musiał zejść z urazem Peszko. W 39. minucie Michał Feliks wykorzystał sytuację sam na sam z Plewką i podwyższył prowadzenie gości. W 41. minucie na 4:0 podwyższył Bartłomiej Purcha.

Wynik meczu ustalił w drugiej połowie Bartłomiej Korbecki, który pewnie wykończył dwójkową akcję gości.

W swojej grupie IV ligi ekipa Wieczystej w 16 meczach zremisowała tylko raz, wszystkie pozostałe spotkania wygrała

Wieczysta doznała tym samym pierwszej porażki od lipca 2020 roku - wówczas, również w Pucharze Polski, ekipa ta przegrała z Podhalem Nowy Targ w rzutach karnych w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. W lidze Wieczysta ostatni raz przegrała w czerwcu 2019 roku.