Ekstraklasa: Lech przegrywa w Gdyni

Lech Poznań przegrał w Gdyni z Arką 0:1 w meczu 9. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 21.09.2018 22:49 Publikacja: 21.09.2018 22:39

Arka, dzięki trafieniu Michała Janoty po pięknej akcji Luki Zarandii, wygrała po raz drugi w tym sezonie Ekstraklasy. Porażka oznacza, że Lech nie wygrał piątego kolejnego meczu w Ekstraklasie - zauważa Onet.

Początek pierwszej połowy meczu należała do Lecha - w 21. minucie Kamil Jóźwiak nie wykorzystał dobrego podania Joao Amarala. Chwilę później w sytuacji sam na sam z Pavlem Steinborsem znalazł się Paweł Tomczyk, ale młody lechita przegrał ten pojedynek.

W końcówce pierwszej połowy gola mogła zdobyć Arka - Zarandia minął bramkarza Lecha, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybyć Wołodymyr Kostewycz.

Mecz rozstrzygnęła akcja w 76. minucie - Zarandia wpadł z prawej strony w pole kare i wyłożył piłkę Janocie. Ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

W końcówce meczu Lech zdołał strzelić gola (po uderzeniu głową Łukasza Trałki), ale sędzia - po wideoweryfikacji - nie uznał go oceniając, że wcześniej w polu karnym Arki doszło do faulu jednego z zawodników Lecha.

Arka Gdynia - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka - Michał Janota (76)

2 / 3
PSG rozbiło się o żółty mur. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów