Ostatni akcent sezonu lekkoatletycznego organizuje Konrad Bukowiecki

Jurand Cup w Szczytnie będzie ostatnim odcinkiem tegorocznego sezonu lekkoatletycznego. Pomysłodawcą i organizatorem mityngu jest kulomiot Konrad Bukowiecki.

Publikacja: 21.10.2023 10:16

Tegoroczne zawody odbędą się 21 października

Tegoroczne zawody odbędą się 21 października

Foto: Zbigniew Gołda

Rok temu ta impreza otwierała sezon, a teraz go zakończy. Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup odbędzie się 21 października na zmodernizowanym stadionie w rodzinnym mieście Bukowieckiego. Rywalizacji kulomiotów będzie towarzyszył konkurs tyczkarzy. Zawody, organizowane w przeszłości na głównym placu miasta oraz plaży miejskiej, tym razem ozdobią otwarcie stadionu w Szczytnie.

Miasto czekało na niego wiele lat. - Bardzo się cieszę, że wreszcie będą w Szczytnie bardzo dobre warunki do trenowania, bo nie pamiętam czasów, gdy stadion był w dobrym stanie - mówi Bukowiecki.

Czytaj więcej

Ponad 10 tysięcy uczestników "Biegnij Warszawo"

On sam w zawodach udziału nie planuje. - Moja sytuacja zdrowotna na to nie pozwala, bo to mogłoby być niebezpieczne, skoro do igrzysk w Paryżu muszę sobie radzić z zerwanym więzadłem. Będzie jednak duża grupa dobrych polskich kulomiotów - także dziewczyn - oraz utalentowanej młodzieży - wyjaśnia organizator mityngu.

Występ zapowiedzieli czołowi krajowi zawodnicy: Rafał Kownatke, Sebastian Łukszo, Andrzej Gudro czy Wojciech Marok. Zawodom będą towarzyszyły mecze piłkarskie, pokazy sztuk walki, imprezy dla dzieci oraz występy muzyczne.

To będzie czwarta edycja mityngu. Pierwszy raz kulomioci rywalizowali na placu Juranda w 2019 roku, a najlepszy okazał się Michał Haratyk. Później przyszła pandemia. Kulomiocie wrócili do Szczytna w 2021 roku, gdy wygrał Bukowiecki. Rok później był drugi. Zwyciężył reprezentant Arabii Saudyjskiej Mohamed Dawood Tolo.

Lekkoatletyka
Ponad 10 tysięcy uczestników "Biegnij Warszawo"
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Lekkoatletyka
Biegnij Warszawo, biegnij Polsko
Lekkoatletyka
Urodzony, by latać. Armand Duplantis znów pobił rekord świata
Lekkoatletyka
Memoriał Janusza Kusocińskiego otworzy w Polsce sezon olimpijski
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Lekkoatletyka
Grozili mu pistoletem i atakowali z maczetami. Russ Cook przebiegł całą Afrykę