Norwegowie rządzą wśród mężczyzn, Niemki wśród kobiet – to w biatlonie nic nowego. Bieg indywidualny kobiet przyniósł także potwierdzenie słabej formy Magdaleny Gwizdoń. Nie tak dawno wygrywała Puchary Świata, w środę znów była najsłabsza z polskiej czwórki, do średniego strzelania dołączyła słaby bieg. Najlepsze, 20. miejsce zajęła Agnieszka Grzybek – tym wynikiem wypełniła pierwszą normę kwalifikacji na igrzyska w Vancouver.
Dziś w PyeongChang w planie jest sztafeta mieszana. Dwie panie, dwóch panów, dystans 4x6 km. Będą w niej na pewno Tomasz Sikora i Krzysztof Pływaczyk, część kobiecą poznamy na starcie. Pobiegną 22 drużyny, Polska ma nr 10. Początek o 10.00 czasu warszawskiego.
Sędziowie podali także, że do biegu masowego mężczyzn zgłoszono Norwega Emila Hegle Svendsena, ale czy wystartuje, nikt nie odważy się przewidywać. W najlepszej trzydziestce biatlonistów świata z Polaków jest tylko Sikora, pobiegnie z numerem 8, tuż za medalistami.
[b]Wyniki:[/b]
1. Kati Wilhelm (Niemcy) 44.03,1 (1 karna minuta)
2. Teja Gregorin (Słowenia) 39,5 (1)
3. Tora Berger (Norwegia) 46,5 (1)
4. Anna Carin Olofsson-Zidek (Szwecja) 58,6 (2)
5. Veronika Vitkova (Czechy) 1.20,8 (1)
...
20. Agnieszka Grzybek (Polska) 3.15,0 (3)
36. Weronika Nowakowska (Polska) 4.58,0 (5)
37. Paulina Bobak (Polska) 4.58,9 (2)
40. Magdalena Gwizdoń (Polska) 5.13,7 (3)
[b]Klasyfikacja Pucharu Świata po 17 z 26 konkurencji:[/b]
1. Kati Wilhelm 718 pkt
2. Helena Jonsson 655
3. Magdalena Neuner (Niemcy) 590
4. Tora Berger 562
5. Swietłana Sliepcowa (Rosja) 517
...
26. Magdalena Gwizdoń 211
49. Weronika Nowakowska 87
50. Agnieszka Grzybek 84
74. Paulina Bobak 26
82. Krystyna Pałka 8