Polska-Francja 1:1. Łukasz Skorupski: Możemy wracać z tego meczu z podniesioną głową

„Cieszymy się z tego remisu, nie mamy się czego wstydzić” – powiedział po meczu Polska-Francja bramkarz reprezentacji Łukasz Skorupski.

Publikacja: 25.06.2024 20:32

Łukasz Skorupski

Łukasz Skorupski

Foto: PAP/Marcin Bielecki

Skorupski został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu z Francją. – Dedykuję tę nagrodę całej naszej drużynie, bo wszyscy ciężko się napracowaliśmy – powiedział.

Euro 2024: Graliśmy z wicemistrzem świata, więc nie mamy się czego wstydzić

Jak tłumaczył zawodnik, Polacy mogą być zadowoleni z wyniku spotkania. – To ten wynik pójdzie w świat, a nie to, co działo się w poszczególnych minutach meczu – mówił. – Graliśmy z wicemistrzem świata, więc nie mamy się czego wstydzić. Możemy wracać do domu z podniesioną głową – dodał.

Czytaj więcej

Polska-Francja 1:1. Kacper Urbański: Jak staramy się prowadzić grę, to momentami się udaje

Przekonywał, że każdy na boisku wykonywał swoją pracę. – Tak samo jak ja robiłem to, co do mnie należy, podobnie jak wszyscy moi koledzy – powiedział.

Dodał, że ostatni mecz Polaków na Euro 2024 daje pewne powody do zadowolenia. – Przykro mi, że odpadliśmy, ale mam nadzieję, że dostarczyliśmy kibicom dużo rozrywki – powiedział. – Wracamy z punktem po bardzo dobrym meczu i mam nadzieję, że kibice nam wybaczą to, że nie przeszliśmy dalej. Cieszymy się z tego remisu.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej: Od Ligi Narodów powinno być coraz lepiej

Jakie plany na najbliższe miesiące mają piłkarze reprezentacji? – Teraz odpoczniemy trochę w wakacje i mam nadzieję, że od września będzie dużo lepiej – powiedział polski bramkarz. – Te eliminacje dały nam nauczkę, że musimy ciężej pracować. Ale mamy dużo nadziei. Przychodzą młodzi do naszego zespołu, potrafią grać w piłkę i jak to trener powiedział – od Ligi Narodów powinno być coraz lepiej.

Polacy zremisowali z Francją po dwóch rzutach karnych. Jednak polska reprezentacja przegrała dwa pierwsze mecze w fazie grupowej, przez co odpadła z dalszych rozgrywek. Ostatni mecz – z reprezentacją Francji – był więc tzw. „meczem o honor”. Francuzi zaś przeszli do dalszej fazy rozgrywek, w meczu z Polską walczyli o pierwsze miejsce w grupie.

Skorupski został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu z Francją. – Dedykuję tę nagrodę całej naszej drużynie, bo wszyscy ciężko się napracowaliśmy – powiedział.

Euro 2024: Graliśmy z wicemistrzem świata, więc nie mamy się czego wstydzić

Pozostało 90% artykułu
Euro 2024
Z akademika na piłkarskie salony. Rodri - najlepszy zawodnik Euro 2024
Euro 2024
Finał Euro 2024. Hiszpania - Anglia. Triumf pięknego futbolu, Anglicy znów z pustymi rękami
Euro 2024
Euro 2024: Tabele grupowe i wyniki meczów
Euro 2024
Stefan Szczepłek: Futbol wrócił do korzeni
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Euro 2024
Euro 2024 okiem Stefana Szczepłka: Futbol się obronił