Kontuzje w kadrze: Nowe informacje o Robercie Lewandowskim. Bartosz Salamon doznał dwóch urazów

PZPN opublikował nowy raport medyczny lekarza kadry narodowej Jacka Jaroszewskiego po spotkaniu Polska-Holandia (1:2).

Publikacja: 17.06.2024 14:47

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Foto: REUTERS/Lisi Niesner

W inauguracyjnym meczu na Euro 2024 Polska grała bez swojego kapitana, Roberta Lewandowskiego, który doznał urazu w meczu z Turcją (2:1), ostatnim sparingu przed Mistrzostwami Europy.

Euro 2024: Czy Robert Lewandowski będzie gotowy na mecz z Austrią?

Z Holandią nie mógł też zagrać Paweł Dawidowicz, obrońca zespołu Hellas Werona, który również nabawił się urazu w meczu z Turcją.

Z najnowszego raportu Jacka Jaroszewskiego wynika, że "Paweł Dawidowicz i Robert Lewandowski nadal trenują indywidualnie". " Plan zakłada, że obaj będą gotowi do gry w meczu z Austrią" - czytamy.

Czytaj więcej

Polska-Holandia. Zbigniew Boniek: Widać, jak nam obrzydził kadrę Fernando Santos

Polska zagra z Austrią 21 czerwca. Mecz ten może mieć kluczowe znaczenie dla wyjścia Biało-Czerwonych z grupy (do kolejnej rundy awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy oraz cztery z sześciu drużyn, które zajmą w grupach trzecie miejsca).

Po meczu Polska-Holandia 1:2: Uraz Piotra Zielińskiego nie wyłącza go z treningów

W raporcie Jaroszewskiego czytamy też, że Michał Skóraś i Piotr Zieliński "doznali drobnych urazów, które nie wyłączają ich z treningów". Zieliński zszedł z murawy w końcówce meczu z Holandią, jeszcze przy stanie 1:1. W tym meczu, pod nieobecność Lewandowskiego, Zieliński pełnił rolę kapitana.

Przed Euro 2024 z kadry wypadł napastnik Juventusu Turyn, Arkadiusz Milik, który doznał urazu na samym początku sparingu z Ukrainą (3:1)

Z kolei „Bartosz Salamon w czasie meczu doznał urazu stawu skokowego i ręki”. „Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną” - czytamy w raporcie. Środkowy obrońca Lecha Poznań wybiegł w meczu z Holandią w podstawowym składzie.

„Jakub Piotrowski z powodu drobnego urazu w poniedziałek trenował indywidualnie. Już we wtorek powróci do treningu z całym zespołem” - czytamy też w raporcie. W meczu z Holandią Piotrowski zastąpił Zielińskiego.

Jeszcze przed Euro 2024 z kadry wypadł napastnik Juventusu Turyn, Arkadiusz Milik, który doznał urazu na samym początku sparingu z Ukrainą (3:1).

W inauguracyjnym meczu na Euro 2024 Polska grała bez swojego kapitana, Roberta Lewandowskiego, który doznał urazu w meczu z Turcją (2:1), ostatnim sparingu przed Mistrzostwami Europy.

Euro 2024: Czy Robert Lewandowski będzie gotowy na mecz z Austrią?

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Euro 2024
Z akademika na piłkarskie salony. Rodri - najlepszy zawodnik Euro 2024
Euro 2024
Finał Euro 2024. Hiszpania - Anglia. Triumf pięknego futbolu, Anglicy znów z pustymi rękami
Euro 2024
Euro 2024: Tabele grupowe i wyniki meczów
Euro 2024
Stefan Szczepłek: Futbol wrócił do korzeni
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Euro 2024
Euro 2024 okiem Stefana Szczepłka: Futbol się obronił